18 marca, 2019 Usługi 0

Mówiąc coś komuś, jesteśmy w stanie go oszukać. Nie wie on bowiem, jakie targają nami emocje i co w gruncie rzeczy czujemy. Jednak będąc podłączonymi do wariografu, jest to w gruncie rzeczy niemożliwe. Tutaj bowiem osoba badająca dokładnie widzi nasze zdenerwowanie przy udzielaniu poszczególnych odpowiedzi.

W jakich sprawach pomaga wariograf?

Badanie wariografem ŁódźWariografu używa się w rozwiązywaniu różnego rodzaju spraw, szczególnie tych kryminalnych. Czasem, gdy bardzo trudno stwierdzić czy ktoś mówi prawdę, poddaje się go właśnie takiemu badaniu. Oczywiście nie może ono posłużyć za kluczowy dowód w sprawie, ponieważ tutaj w grę wchodzą ogromne emocje i każdy na takim badaniu reaguje nieco inaczej. Jednak może być to bardzo silna poszlaka, potwierdzenie dowodu, rozwianie wszelkich wątpliwości itp. Podczas takiego badania, osoba przesłuchiwana podłączona jest do specjalnej maszyny. Odpowiadając na pytania, rejestrowane są jej reakcje emocjonalne. Na ich podstawie natomiast określa się czy ktoś mówi prawdę, czy też nie. Każdego roku mnóstwo osób jest poddawanych takim właśnie badaniom. Głównie wykonuje się je w USA, gdzie jest to bardzo powszechna praktyka. W Polsce są one przeprowadzane znacznie rzadziej, choć również wiele osób z nich korzysta. Jednak polskie prawo normuje, iż badanie nie może zostać wykonane pod przymusem, jedynie z dobrej woli osoby mającej się mu poddać. Bardzo często w filmach możemy zaobserwować, jak w praktyce wygląda badanie wariografem Łódź jak i wiele innych dużych miast jest miejscem, w którym takie badania są wykonywane.

Dziś badania wariografem budzą mnóstwo kontrowersji. Niekiedy ich wyniki okazują się prawidłowe, innym razem chybiają celu. Jednak nadal jest to urządzenie bardzo powszechnie wykorzystywane i badania z jego udziałem są praktykowane na całym świecie.