24 października, 2020 Rodzina 0

 

Rodzice często stoją przed dylematem, co wybrać na prezent dla kilkuletniego dziecka. Przy wyborze zabawki, najlepiej jest się kierować jakością wykonania, bezpieczeństwem i praktycznością zastosowania. Niektóre zabawki są dedykowane dziewczynkom lub chłopcom, ale są także zabawki, którymi bawią się wszystkie dzieci razem. Do tej grupy mogą należeć elektryczne pojazdy.

Jak wygląda samochód z akumulatorem dla dziecka?

wygodne auto na akumulator dla 2 dzieciW sklepie z zabawkami kupimy produkt dla malucha w każdym wieku. Zawężając wybór jedynie do pojazdów elektrycznych, będziemy mieli do wyboru zabawkę z dwóch grup. Może to być motor lub samochód, który będzie zasilany na akumulator. Są to zabawki, które przeznaczone są dla dzieci w wieku od trzech lat, ponieważ wymagają samodzielnego kierowania. Wygodne auto na akumulator dla 2 dzieci będzie idealnym prezentem, jeżeli mamy dwójkę dzieci w tym samym lub podobnym wieku, gdyż będą mogły się nim bawić jednocześnie. Taki samochód posiada na tyle duże rozmiary, że bez problemu mieści się do niego dwójka maluchów. Pojazd może być w wersji klasycznego sedana cabrio lub auta terenowego. Oba są dostępne w wersji dla jednego lub dwójki dzieci, jednakże różnią się konstrukcją. Jeżeli nasze pociechy będą w nim głównie jeździły po asfalcie i chodniku, to lepszy będzie sedan, jeżeli natomiast blisko domu znajdują się trawiaste i nierówne tereny, to bardziej komfortowy będzie model terenowy. Auta zasilane na akumulator są produkowane na wzór prawdziwych samochodów i dlatego też wyglądają jaki ich małe kopie. Pojazdy mają boczne lusterka ułatwiające jazdę, przednie i tylne światła led, które znacznie zwiększają widoczność czy klakson. Wiele modeli aut, posiada sporo funkcji dźwiękowych, które włącza się w pozycji kierownicy. Mogą też mieć wejście na USB, dzięki czemu maluchy słuchają ulubionej muzyki w trakcie przejażdżki.

Takie pojazdy nie należą do najtańszych zabawek, ponieważ są  mocno zaawansowane technologiczne. Dzieci mogą samodzielnie nimi kierować, ponieważ posiadają kierownicę, pedał gazu i automatycznie włączający się hamulec, kiedy dziecko ściągnie stopę z gazu. Najtańsze modele samochodów na akumulator kosztują kilkaset złotych, a najdroższe mogą kosztować nawet półtora tysiąca złotych. Dostaniemy je w większości sklepów z zabawkami.