2 kwietnia, 2022 Piękno i zdrowie 0
ciemne lakiery hybrydowe - zestawy

Istotne jest to, aby ciemne lakiery do paznokci były nałożone w idealny sposób, w innym przypadku ręce mogą wyglądać niechlujnie. W przypadku intensywnych oraz głębokich odcieni wszelkie niedoróbki mogą być rażące. Ważne jest także to, aby postępować zgodnie z instrukcjami, krok po kroku, co pozwoli na uniknięcie poprawek. Pierwszym ważnym etapem jest staranne oczyszczenie płytki paznokcia zmywaczem w celu odtłuszczenia, a także osuszenie. Warto poznać wszystkie etapy nakładania lakierów hybrydowych.

Zasady nakładania ciemnych lakierów hybrydowych

ciemne lakiery hybrydowe - zestawyAby uniknąć przebarwień, w pierwszej kolejności należy pokryć paznokieć bezbarwną bazą. Ciemne pigmenty wnikają w porowatości płytki, dlatego trudno się ich pozbyć. Należy zacząć nakładanie ciemnego lakieru hybrydowego od jednego pociągnięcia pędzelka na środkowej części paznokcia, przemieszczając się od macierzy ku końcowi. Następnie należy pokryć emalią płytkę po obu stronach pomalowanej powierzchni, a gdy lakier wyschnie w wyniku działania lampy UV, następnie nałożyć drugą warstwę ciemnego lakieru na cały paznokieć, co pozwoli na wyrównanie drobnych nierówności oraz wzmocnienie nałożonej powierzchni. Na koniec nakłada się warstwę bezbarwnego lakieru powierzchniowego, który może być nabłyszczający albo matujący, dzięki czemu emalia utrzyma się dłużej i będzie bardziej odporna na uszkodzenia. Jeśli interesują nas ciemne lakiery hybrydowe – zestawy mogą być dobrym wyborem. Inny kłopot z ciemnymi lakierami hybrydowymi stanowią trudne do usunięcia zabrudzenia skóry wokół paznokci. Zmycie ich kosmetycznym patyczkiem może kończyć się rozmazaniem lakieru na płytce albo przyklejeniem kłaczków wacika na powierzchni pomalowanego paznokcia. Warto w takim przypadku zainwestować w pisak ze zmywaczem, często z wymiennymi końcówkami, który pozwoli na wygodne usunięcie zabrudzeń.

Aby móc się cieszyć jak najdłuższy okres czasu lakierami hybrydowymi, należy odpowiednio je przechowywać. Zarówno światło, jak i wilgoć stanowią wrogów lakierów hybrydowych. Dlatego należy w tym celu wybierać ciemne oraz suche miejsca. Temperatura również będzie istotna, nie powinna być ani zbyt wysoka, ani za niska. Standardowo powinna wynosić między dziesięć a dwadzieścia pięć stopni Celsjusza. Ze względu na wilgoć nie należy przechowywać lakierów hybrydowych w łazience, ponieważ ich konsystencja może ulec zmianie.

Więcej na: https://www.lafemme.pl/