23 maja, 2020 Zdrowie i dieta 0

Kwas askorbinowy odgrywa ogromną rolę w ludzkim organizmie. Uczestniczy w syntezie włókien kolagenowych, usuwa wolne rodniki oraz wzmacnia odporność. Jego niedobór może być przyczyną niedokrwistości, osłabienia, krwawienia dziąseł oraz pękania naczynek. Witamina C wpływa pozytywnie na stan skóry, wykazuje działanie odmładzające. Ważne jest, by dostarczać do swojego organizmu ją wraz z pożywieniem, jednak jest ona delikatna i mało odporna na działanie wysokich temperatur i światła słonecznego. Szybko się utlenia, co sprawia, że często nie dostarczamy jej sobie na odpowiednim poziomie.

Pozytywne właściwości witaminy C dobrego producenta

swanson witamina cSkutki zdrowotne, jakie z tego wynikają, to przede wszystkim łatwość zapadania na różnorodne infekcje, nieustanny katar, kaszel oraz ból gardła. Najlepiej przyswaja się w formie świeżych warzyw i owoców, wówczas dostarczona jest ona organizmowi w sposób naturalny. Często jednak konieczna jest dodatkowa suplementacja, co jest szczególnie wskazane w okresie wzmożonych infekcji, znacznego osłabienia i i zestresowania. Warto wówczas zdecydować się na suplementy marki Swanson Witamina C tego producenta jest wysokiej jakości i pozytywnie wpływa na organizm człowieka. Jest odpowiedzialna za odpowiednie wchłanianie żelaza, usuwa wolne rodniki, odpowiada za młody wygląd skóry. Jej działanie szczególnie docenia się w przypadku przeziębień, szybciej pomaga wyzdrowieć, a jednocześnie chroni przed zapadaniem na różne infekcje. Na niedobory witaminy C cierpią najczęściej osoby zestresowane, prowadzące nieprawidłowy tryb życia, a także stosujący używki, jak papierosy lub alkohol. Warto sięgać po dobry suplement, który jest bezpieczny w stosowaniu. Firma Swanson dba o wysoką jakość oferowanych produktów, dlatego często dodaje do nich dziką różę, która poprawia wchłanianie witaminy. Doskonały skład produktu sprawia, że wykazuje pozytywne działanie i poprawia zdrowie.

Przyjmowanie witaminy C z bioflawonoidami, jakim jest na przykład dzika róża, wzbogaca jej działanie. Wspomaga funkcjonowanie organizmu w przypadku osób, które są aktywne fizycznie, pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu, poprawia funkcjonowanie chrząstek, kości i naczyń krwionośnych. Doskonale chroni przed stresem oksydacyjnym, zmniejsza uczucie zmęczenia i znużenia. Warto zatem włączyć ją do swojej diety i stosować systematycznie, gdyż wykazuje ona szereg pozytywnych właściwości.