17 czerwca, 2019 Dom i Ogród 0

 

Aranżacja wnętrza bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie i nastrój. Nieodpowiednio zastosowana może przynieść nam wiele szkód, dlatego warto ją zaplanować z głową, lub poradzić się profesjonalnego projektanta wnętrz. Bardzo ważna jest również roślinność w domu, która ociepla wystrój. 

Kwiaty do domu

miskant w donicyNiewłaściwie dobrana aranżacja może przyczynić się nawet do skutków zdrowotnych. Drażniące nas kolory i źle dobrane meble, oraz ozdoby i akcesoria mogą nas drażnić, nie zawsze świadomie. Skutkiem będzie stres, który powoduje większe wydzielanie hormony, jakim jest kortyzol. Jego zbyt wysokie stężenie może doprowadzić do poważnych skutków zdrowotnych. Aby temu zapobiec, aranżujmy swoje wnętrza z głową. Przemyślmy kolory i stylistykę, która nam odpowiada, a nie która jest teraz na czasie. Bardzo duże znaczenia ma roślinność, która nadaje niesamowitego klimatu naszemu mieszkaniu. Coraz częściej decydujemy się na rośliny w domu. One nie tylko poprawiają jakość tlenu, ale również wpływają na nasz nastrój, relaksują nas i uspokajają. Ponadto nadają mieszkaniu miły klimat „domowego ogniska”. Jednym z piękniejszych kwiatów, które nadają niesamowitego klimatu, z nutą tropików, jest miskant w donicy. Ma on cienkie, podłużne, gęste listki o średniej długości 50cm. Nie jest zbyt wymagający, pod względem warunków. Rozwinie się w większości rodzajów gleby, a podlewanie powinno się odbyć tylko w przypadku, gdy stanie się ona przesuszona. Jedynym warunkiem, jakiego domaga się miskant, to słońce. Najlepiej czułby się w ogrodzie, lub na balkonie, ale jeśli nie mamy takich możliwości, wystarczy mu mocno nasłonecznione miejsce przy oknie.

Wybór roślinności do mieszkania, lub domu powinniśmy uzależniać od warunków jakie możemy jej zapewnić. Jeśli nasze mieszkanie jest zaciemnione, unikajmy kwiatów, które lubią promienie słoneczne. Jeśli jednak jesteśmy z tych zapominalskich i mamy problem z regularnym podlewaniem, postawmy na kwiaty, które są odporne na przesuszoną glebę.