11 lutego, 2020 Zakupy i sklepy 0

 

Lampy rowerowe oprócz tego, iż pełnia niezwykle ważną rolę w widoczności rowerzysty na drodze, muszą emitować bardzo mocne światło. Jest to niezwykle ważny aspekt dlatego, iż to dzięki lampie rowerowej możliwe jest przeprowadzanie treningów, które odbywają się po zmroku. Lampy rowerowe mogą zatem oferować niezwykle silne światło, które pozwala na jazdę w całkowitej ciemności, a jednoczesne widzenie każdego szczegółu na przykład na leśnej drodze.

Mocne i wydajne przednie lampy do roweru

lampy rowerowe przednieSekretem trwałości i efektywności tego typu lamp są przede wszystkim diody typu LED, które zapewniają nie tylko moc, ale także dobrą widoczność rowerzysty z dużej odległości. Lampy rowerowe przednie mogą być zatem projektowane w taki sposób, iż oferują bardzo silne światło, które w dodatkowo nie oślepia kierowców. Tego typu lampy są wybierane najczęściej przez rowerzystów, którzy przemierzają miejskie i podmiejskie tereny (na przykład do pracy lub z niej), i chcą aby bezpieczeństwo ich uczestnictwa w ruchu drogowym było zapewnione w jak najwyższym stopniu. Mocna lampa rowerowa może także posiadać szereg innych funkcji. Najważniejszą z nich jest przede wszystkim stopniowanie mocy światła. Przydaje się ono na przykład wtedy, gdy wyjeżdżamy z terenu leśnego do zabudowanego, i chcemy zmniejszyć moc światła naszej lampy. W tym wypadku decydujemy się na kupno lampy posiadającej kilka tak zwanych „biegów” czyli poziomów świecenia. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać moc światła do każdych warunków panujących na drodze. Poziomy świecenia tego typu lampy przydają się także w gorszej widoczności, oraz podczas występowania tak zamgleń na drodze. Lampy rowerowe do przodu mogą zawierać także funkcje świecenia awaryjnego, lub świecić światłem przerywanym, które przydaje się podczas postoju.

Lampy rowerowe do przodu są niezwykle ważnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty. Ich moc świecenia jest dodatkowym atutem, który może być wykorzystywany przez osoby dojeżdżające po zmroku do danego miejsca, lub uprawiające rekreacyjny lub bardziej zaawansowany trening w godzinach wieczornych i nocnych. lampa pozwala na bezpieczną jazdę w lesie nawet z dużą prędkością, gdyż zapewnia niezwykle duży poziom widoczności każdego szczegółu na leśnej drodze.