29 października, 2018 Zdrowie i uroda 0

Depilacja może być szybka i przyjemna, albo długa i bolesna. To od nas i naszego wyboru zależy jak będziemy się pozbywać zbędnego i niechcianego owłosienia. Najczęściej golimy się na nogach, pod pachami i w miejscach intymnych. Jedne metody dają efekt na parę dni, a inne na kilkanaście. Każda jest dobra, pod warunkiem, że jest skuteczna. 

Czy działanie lasera na włoski jest skuteczne?   

Wrocław - laserowe usuwanie owłosieniaNa rynku jest wiele produktów do golenia dla kobiet i mężczyzn. Faceci nie mają dużego dylematu, bo korzystają z jednorazowej maszynki do golenia, albo elektrycznej golarki. Kobiety mają zdecydowanie więcej możliwości w wyborze najlepszej metody. Wśród pań najpopularniejsza jest maszynka do golenia w zestawie z pianką, lub żelem zmiękczającym włoski. Inną metodą są plastry z woskiem stosowane na ciepło, lub zimno. Ta metoda daje efekt gładkich nóg na dłużej, ale jest dość bolesna, przez co wiele kobiet z niej rezygnuje. Jak na razie, najskuteczniejszą metodą jest laserowe usuwanie włosów, bo daje prawie że stu procentową skuteczność. Najlepszym miejscem na depilację ciała będzie Wrocław – laserowe usuwanie owłosienia odbywa się tu niemalże w każdym salonie kosmetycznym. Jest co całkowicie bezpieczny i bezbolesny zabieg, który przeprowadza doświadczona kosmetyczka. Polega on na naświetlaniu miejsc gdzie wyrastają włoski i wprowadzaniu pod skórę, do cebulki wiązkę promieni lasera, który je wypala. Zabieg jest całkowicie skuteczny jeżeli wykonamy go od dwóch do czterech razy. Ich ilość głównie zależy od typu skóry i rodzaju owłosienia jaki mamy. Brunetki mają mocny i gruby włos, dlatego jest im potrzebne więcej zabiegów, natomiast blondynki genetycznie mają słabsze i cieńsze włoski, przez co dają się łatwo usunąć. Usuwanie włosów trwa od trzydziestu minut do nawet dwóch godzin. Wszystko zależy od gatunku włosów i powierzchni skóry jaką poddajemy działaniu lasera. We Wrocławiu znajduje się sporo dobrych salonów, które przeprowadzają taki zabieg. 

Coraz częściej kobiety korzystają z takich zabiegów, bo oszczędzają one sporo czasu. Włoski z nóg, pach i okolic bikini usuwamy raz i cieszymy się gładką skóra przez wiele miesięcy. Cena jednego zabiegu się waha pomiędzy dwieście a sześćset złotych i trzeba wykonać przynajmniej dwa, trzy zabiegi. Czasem jest potrzebne powtórzenie zabiegu po około roku.