13 lipca, 2020 Usługi 0

 

Akryl to przeźroczyste tworzywo sztuczne. Jest podobny do plastiku ale nim nie jest. Akryl znalazł zastosowanie w wielu branżach. Od odzieżowego przemysłu po budowlany. Ma specyficzne właściwości. Jest bardzo lekki, do tego twardy, ale niestety i kruchy. Jest wykorzystywany również do podświetlanych reklam i wystaw. W tym celu trzeba go należycie obrobić.

Narzędzia do cięcia akrylu

cięcie akryluDo obróbki akrylu doskonale nadaje się laser. Przy nim zbędne jest wykonywanie dodatkowej obróbki wykończeń. Laser daje efekt błyszczących a di tego wypolerowanych krawędzi. Możemy ciąć w nim nawet płyty o grubości 30 mm. Jest to efektywny i oszczędny sposób. Mamy przy tym pewność, że na wyciętych kawałkach nie powstaną zadziory. Ma na to wpływ także rodzaj samego akrylu i jego marka ale priorytetem jest to samo narzędzie. Da nam ono możliwość cięcia akrylu tak wylewanego jak i wytłaczanego choć wymaga to bardziej intensywnej mocy. Należy dobrze dobrać tez inne parametry takie jak szybkość, częstotliwość, nadmuch powietrza, ostrość. Każdy akryl jest też dostarczany z warstwą ochronną. Może być to folia lub papier i folia. Jeśli mamy do czynienia tylko z folią laser poradzi z nią sobie nie trzeba jej zdejmować. Papier trudno przeciąć, Należy go najpierw usunąć z arkusza. Jeśli tego nie zrobimy w trakcie cięcia może się zapalić lub krawędzie nie będą po prostu gładkie. Laserów jest także kilka rodzajów. Mamy laser CO2. Dzięki niemu możemy uzyskać matowe wykończenie. Laser światłowodowy daje nam inny ciekawy efekt a mianowicie zmianę koloru. Dokładne cięcie akrylu za pomocą lasera jest prawdziwą sztuką.

Akryl daje nam wiele możliwości. Produkowane są z niego przedmioty dekoracyjne, zabawki. Można go grawerować. Dlatego figurki z niego są świetną pamiątką uczczenia kolejnej rocznicy ślubu czy innego ważnego dla nas wydarzenia.