29 października, 2018 Zdrowie i dieta 0

Do kosmetyczki udajemy się nie tylko, by zrobić paznokcie czy makijaż. W profesjonalnym salonie kosmetycznym znajduje się cała masa specjalistycznego sprzętu zabiegowego. Umożliwi on nam spłycenie zmarszczek, usunięcie rozstępów czy nawet zamknięcie naczynek. Coraz więcej klientek odwiedza kosmetyczkę w celu likwidacji zmian skórnych takich jak blizny, trądzik czy rumienie. Niektóre z zabiegów przywrócą skórze elastyczność i sprężystość.

W kosmetyce wykorzystuje się lasery ng yag

laser nd yagChyba każdej kobiecie przeszkadzają popękane naczynka – szczególnie jeśli problem dotyczy twarzy. Warto rozważyć poddanie się zabiegowi laserowego zamknięcia naczynek. Zasada działania lasera opiera się na wybiórczym pochłanianiu energii fali laserowej przez hemoglobinę zawartą w naczynkach. Proces pochłaniania energii powoduje koagulację (ścięcie) krwi i zniszczenie naczynka widoczne w trakcie zabiegu jako zbielenie – zniknięcie widocznego dotychczas defektu. Z uwagi na fakt że proces ten przebiega ze wzrostem temperatury w obrębie naczynka i tkanki bezpośrednio go otaczającej – po kilku minutach powstaje zaczerwienienie i delikatny obrzęk w miejscu gdzie znajdowała się leczona zmiana. Naczynko ulega zwłóknieniu i absorpcji w okresie od dwóch do sześciu tygodni. W tym czasie w jego miejscu może pojawić się ciemniejszy ślad. By pozbyć się wszystkich naczynek należy wykonać kilka zabiegów w odstępie od czterech do sześciu tygodniu. Ich ilość i częstotliwość zależy od ilości naczynek, ich średnicy i głębokości pod skórą. Zabieg nie jest bolesny, może powodować tylko lekki dyskomfort. Laser nd yag skuteczne radzi sobie w walce nie tylko z naczynkami, ale też z trądzikiem różowatym i rumieniem. Dzięki niemu ślady upływającego czasu również stają się mniej widoczne – uelastycznia skórę i spłyca zmarszczki. Przy jego pomocy pozbędziemy się również pajączków i zmian skórnych.

Biorąc pod uwagę skuteczność zabiegu cena wcale nie jest wygórowana. Zabieg jest bezpieczny i skuteczny. Jest bezinwazyjny i okres rekonwalescencji jest krótki. Nie jest też bolesny. Pamiętajmy jednak o przeciwwskazaniach takich jak świeża opalenizna, rany lub strupy, zaburzenia krzepnięcia krwi. Zabiegom kosmetycznym nigdy nie wolno poddawać się w okresie ciąży i karmienia piersią oraz podczas choroby nowotworowej.