18 kwietnia, 2019 Dom i wnętrze 0

Jaki jest podstawowy element każdego przyjęcia? Część z nas powiedziałaby, że jedzenie, inny, że napoje, jeszcze ktoś, że muzyka. Co jednak z pytaniem o to, gdzie posadzimy gości? Mamy wystarczający metraż, by pomieścić dużą rodzinę, ale w pokoju stoi tylko czteroosobowa kanapa i dwa fotele. Może na samym końcu naszej piwnicy stoi kilka krzeseł, ale nikt nie korzystał z nich od lat i boimy się, jak się obecnie prezentują?

Przyozdobienie krzeseł elastycznymi pokrowcami

pokrowiec elastyczny na krzesłoGdy organizujemy przyjęcie najpierw zastanawiamy się ile przyjdzie gości. Dopiero stworzenie tej listy daje nam wgląd na to, gdzie powinniśmy ich zaprosić, ile potrzebujemy jedzenia itp. Nieważne czy sami chcemy zorganizować swoje urodziny, czy konsultantka ślubna pomaga nam wyprawić wesele marzeń. Pytanie o ilość zaproszonych ludzi zawsze padnie. Jeśli okazja jest szczególna nie wypada, by wystrój tego nie odzwierciedlał. Pomocne w dekoracji są elastyczne pokrowce na krzesła. Sprawdzają się zarówno w domu, jak i wszelkich imprezach na świeżym powietrzu. Jeśli każde krzesło mamy z innego kompletu, może część pożyczyliśmy, możemy sprawić, że cała ta zbieranina będzie się elegancko prezentowała. Pokrowiec elastyczny na krzesło zakrywa mebel w całości, nawet jeśli jedno krzesło miałoby cztery różne nogi, nikt tego nie zauważy. Możemy wybierać z szerokiej gamy kolorystycznej, jaką oferują sklepy. Ważne jedynie, by dobrać odpowiedni rozmiar, tak by mieć pewność, że pokrowiec będzie ładnie przylegał. Pokrowce na krzesła możemy kupić, lub wynająć – zależy czego potrzebujemy, Przy wynajmowaniu trzeba oczywiście spytać o koszty ewentualnych zniszczeń. Organizując wesele na dwieście osób, może trafić się jeden wujek, któremu bigos nie będzie trzymał się widelca, i pozostawi na eleganckim pokrowcu brzydką plamę. Zazwyczaj firmy wypożyczające pokrowce są przygotowane na takie sytuacje i w koszt wynajmu jest już wliczona suma za ich czyszczenie.

Jeśli krzesła w samym tylko pokrowcu nie prezentują się dla nas wystarczająco elegancko możemy je łatwo ozdobić. Przewiązana przez oparcie kolorowa szarfa może dopełnić wystrój naszego przyjęcia. Krzesła w pokrowcach będą ładnie prezentować się na sali, podczas eleganckiej konferencji, oraz na romantycznym ślubie w plenerze.