
Powszechnie stosowaną metodą w rehabilitacji jest leczenie falą uderzeniową. Zabieg ten jest wyjątkowo skuteczny, działa przeciwbólowo, sprawdza się w terapii schorzeń narządu ruchu. Fala uderzeniowa zwiększa ukrwienie w miejscu stosowania, sprzyja regeneracji i gojeniu tkanek, ma właściwości przeciwbólowe.
Zalety zabiegów falą uderzeniową
Zabiegi falą uderzeniową są stosowane w przypadku zmian pourazowych i zwyrodnieniowych mięśni ścięgien i stawów. Wskazaniami do stosowania tej metody jest ostroga piętowa, bóle stawu łokciowego, bóle ścięgna Achillesa, zapalenie rzepki, ból kręgosłupa, bóle stawu barkowego, zmiany zwyrodnieniowe stawów rąk, a także stany pourazowe po wchłonięciu się krwiaka. Fala uderzeniowa często stosowana jest także w przypadku trudno gojących się złamań. Do wykonania tej metody stosuje się aparaty, których zadaniem jest wytwarzanie fali uderzeniowej. Głowica aparatu musi być przyłożona w miejscu, gdzie pojawiają się dolegliwości bólowe. Zabieg trwa do 10 minut, jednak zawsze jest indywidualnie dobierany do rodzaju danego schorzenia. Istotne jest, by indywidualnie dobrać rodzaj stosowanych fal, a także częstotliwość impulsów oraz głębokość penetracji. Zazwyczaj wykonana jest seria kilku zabiegów, by osiągnąć pożądane rezultaty. W wielu miejscach oferowany jest zabieg, gdzie wykorzystywana jest fala uderzeniowa Warszawa jest miastem, gdzie pacjenci mogą skorzystać z tego skutecznego i nieinwazyjnego zabiegu, który stosowany jest często w leczeniu różnych schorzeń narządu ruchu.
Zabieg ten nie powoduje dużych dolegliwości bólowych, a jego efektem jest znaczna poprawa sprawności fizycznej. Prawidłowo wykonany nie wiąże się z ryzykiem pojawienia się skutków ubocznych, w miejscu wykonania zabiegu czasem może pojawić się zaczerwienienie, które jednak szybko znika. Wiele pacjentów jest bardzo zadowolonych z tej metody, skutecznie leczy ból i jest chętnie wykorzystywana w rehabilitacji. Należy ją jak zawsze indywidualnie dobrać do rodzaju schorzenia, a ilość zabiegów dostosować do każdego pacjenta.