10 lutego, 2020 Usługi 0

Sporo osób twierdzi, że konopie występują tylko w jednej odmianie i jest to roślina uznawana za narkotyk. Ten stereotyp jest bardzo często powielany w naszym kraju. Jednak należy zwrócić uwagę na to, że w naszym klimacie od zawsze rosła również inna wersja konopi. Jest nią Cannabis Sativa. Niekiedy określana jest ona mianem konopi przemysłowych lub też konopi siewnych. Ostatnie badania potwierdzają, że konopie te są w stanie skutecznie poprawiać stan naszego zdrowia.

Najlepszy susz z konopi

susz konopny CBDMówiąc o suszu konopnym wiele osób od razu myśli o tym negatywnie. Media wykreowały w naszym kraju bardzo negatywny wizerunek konopi. Mimo tego, że chodzi o konopie indyjskie to automatycznie rykoszetem dostają również konopie przemysłowe, które są w pełni legalne i można je w naszym kraju uprawiać oraz produkować z nich najróżniejsze preparaty. Konopie przemysłowe są często przetwarzane na prozdrowotne pasty czy oleje. W sklepach ze zdrową żywnością znaleźć możemy również susz konopny CBD. Wspomniany trzyliterowy skrót odnosi się w tym wypadku do kanabinoidów, które mają bardzo mocne działanie lecznicze. Składniki te w największej ilości znajdują się we wiechach konopnych. To właśnie z nich produkuje się najwyższej jakości olej konopny. Susz konopny zawierający drogocenny CBD jest w stanie skutecznie normować procesy zachodzące w naszym układzie nerwowym. Dzięki systematycznemu spożywaniu produktów konopnych możemy zapobiegać powstawaniu tak groźnych chorób jak choroba Parkinsona czy Alzheimera. Zawarte w konopiach przemysłowych składniki są dodatkowo w stanie uśmierzać ból towarzyszący tak poważnej chorobie jak stwardnienie rozsiane. Dzięki tym składnikom dochodzi do rozluźniania mięśni, które podczas tej choroby mimowolnie się kurczą doprowadzając do powstawania bólu. Susz konopny pozyskiwany z konopi przemysłowych możemy legalnie w Polsce wykorzystywać do różnych celów.

Mówiąc o konopiach przemysłowych koniecznie trzeba wspomnieć o tym, że rośliny te nie posiadają absolutnie żadnych substancji psychoaktywnych. Natomiast w konopiach indyjskich obecne są składniki znane jako THC. W odmianie przemysłowej są one zastępowane przez kanabinoidy. Susz konopny jesteśmy w stanie zakupić głównie w sklepach ze zdrową żywnością, które znajdziemy w wielu miastach.