31 października, 2020 Wyposażenie 0

 

Całkiem niedawno postanowiłem odmienić wygląd domowego salonu. Nie remontowałem go już od dobrych kilku lat, bo jakoś nie widziałem takiej potrzeby. Ostatnio jednak stwierdziliśmy z żoną i naszym synem, że przydałoby się w salonie coś pozmieniać. Na wymianę zasługiwał w szczególności komplet wypoczynkowy, który był już mocno sfatygowany. Poza tym kanapa była bardzo niewygodna. Zabrałem się zatem ochoczo do wprowadzania zaplanowanych wspólnie zmian.

Zacząłem od sprzedaży starych mebli

polecane meble tapicerowaneNależę do ludzi, którzy nie lubią niczego wyrzucać. Uważam, że każda używana rzecz ma swoją wartość i każda znajdzie swojego potencjalnego nabywcę. I dlatego właśnie realizację planów dotyczących salonu zacząłem od tego, że wystawiłem na portalu ogłoszeniowym wszystkie meble, które się w nim znajdowały. I jak zawsze moja teoria się sprawdziła, ponieważ bardzo szybko znalazły swoich nabywców. W ten sposób opróżniłem salon, w którym, po sprzedaży mebli został jedynie dywan. Następnie zabrałem się za remont, który tak naprawdę polegał na podreperowaniu ubytków w ścianach i pomalowaniu wszystkiego na nowo. Po malowaniu salon wyglądał naprawdę świetnie, więc mogłem przystąpić do kolejnego kroku, czyli kupienia nowych mebli. W realizacji tego zadania pomogli mi najbliżsi. Żona z synem przejrzeli oferty sklepów meblowych i dostępne w nich produkty. Postanowiliśmy, że nie będziemy jeździć po sklepach bo to strata czasu. Mojej żonie najbardziej spodobały się polecane meble tapicerowane, czyli nowoczesny komplet wypoczynkowy. Nasz syn wybrał meble i szafkę pod telewizor. Ja do tego wszystkiego dobrałem jeszcze fotel relaksacyjny z funkcją masażu. Do umeblowania salonu każdy dołożył swoją cegiełkę. Zamówiliśmy wszystkie meble w jednym sklepie internetowym, w którym przybliżony czas realizacji wynosił około czterech tygodni.

Teraz możemy już wspólnie wypoczywać w naszym nowym salonie. Komplet wypoczynkowy wygląda świetnie, stół z krzesłami i reszta mebli prezentuje się bardzo nowocześnie a wybrany przeze mnie fotel jest stale zajęty przez mojego synka, który ogląda w salonie swoje ulubione bajki. Ja w fotelu rozsiadam się wieczorem, więc wiem, że jest on naprawdę wygodny. Jestem też bardzo zadowolony z siebie, że zrealizowałem swój pomysł na remont salonu od początku do końca.