8 listopada, 2018 Usługi 0

 

Ze względu na częste funkcjonowanie i eksploatację, kanały sanitarne wymagają okresowej konserwacji. Najpopularniejszą metodą jest udrażnianie mechaniczne, który pozwala na utrzymanie czystości w instalacjach wewnętrznych, gdzie mogą występować blokady z odpadów higienicznych, a także warstwy papierów oraz tłuszczy. Pozostałe instalacje zewnętrzne również mogą być czyszczone tym sposobem i możemy z maszynami mechanicznymi pracować w temperaturze dodatniej, a także ujemnej.

Udrażnianie kanalizacji wewnętrznej

czyszczenie kanalizacji wrocławUsługa udrażniania kanalizacji wewnętrznej polega głównie na mechanicznym usuwaniu zatorów. Najczęściej usuwa się zatory z urządzeń sanitarnych oraz kratek podłogowych, a także ze wszystkich zlewów. Wykorzystuje się również często udrażnianie pionów kanalizacyjnych w budynkach wielokondygnacyjnych. Metoda ta polega na tym, że usuwa się narosty tłuszczowe ze wszystkich ścian rur, które powstały przez używanie detergentu, a także przez osadzający się kamień oraz inne zanieczyszczenia. Możemy wtedy zlikwidować nawet zatory, które powstały w wyniku gromadzenia się liści, które zalegają na dachu budynku. W niektórych sytuacjach mamy do czynienia z przerostem korzeni w kanale. Wtedy najlepiej jest skorzystać z metody mechanicznej, która potrafi poradzić sobie z tłuszczem zalegającym na ściankach kanałów, a także zasądzającym się kamieniem. Wtedy wykorzystuje się bardzo często mały sprzęt, dzięki któremu możemy dostać się do najmniejszych rur bez stosowania sprzętu ciężkiego. W przypadku bardzo dużych urządzeń sanitarnych wzywa się profesjonalną firmę oferującą czyszczenie kanalizacji Wrocław to miasto gdzie Wiele firm wodno-kanalizacyjnych dysponuje specjalnymi samochodami wyposażonymi w metodę Wuko. Jest To najskuteczniejszy proces czyszczenia kanalizacji, ponieważ do rur wpływa gorąca woda, która w pod silnym strumieniem wypłukuje wszystkie zanieczyszczenia.

Zanim zdecydujemy się na wykorzystanie metody ciśnieniowe i to na początek powinniśmy dokładnie przygotować instalację kanalizacyjną. Bardzo ważne jest to, aby wybrać odpowiednie parametry pracy pompy ciśnieniowej do rodzaju zanieczyszczeń, które powstały. W ten sposób będziemy mogli pozbyć się najgorszych osadów, które powstały i najczęściej jest to korzeń albo skamieniałe piachy.