2 lipca, 2021 Zdrowie i dieta 0

 

Produkcja wyrobów mięsnych stała się obecnie dość popularna wśród gospodarstw domowych. Z tego też powodu na rynku pojawiło się bardzo dużo różnych przypraw. Niektóre z nich zalecane są do doprawiania tego rodzaju wyrobów. Przykładem mogą być między innymi mieszanki przypraw do szynki, mieszanki do mięsa wieprzowego, czy też mieszanki do kiełbas drobiowych. Każda z takich mieszanek ma oczywiście nieco inny skład.

Produkcja kiełbas drobiowych

przyprawy do kiełbas drobiowychW ten sposób efekt uzyskany przy wykorzystaniu tego rodzaju przyprawy jest bardzo rozmaity. Przykładowo przyprawy do kiełbas drobiowych mają inny, nieco bardziej delikatny aromat, niż przyprawy do kiełbas wieprzowych. Związane jest to z różnicą pomiędzy obydwoma gatunkami tego rodzaju mięs. Mięso drobiowe jest o wiele bardziej delikatne. Z tego też względu przyprawy użyte do podkreślenia jego smaku nie mogą być zbyt intensywne. Groziło by to zabiciem walorów smakowych mięsa drobiowego. Z kolei mięso wieprzowe jest o wiele bardziej charakterystyczne w smaku. Z tego też powodu bardzo ważne jest mocniejsze doprawienie wyrobów mięsnych tego rodzaju. Pozwoli to na zachowanie lepszych walorów smakowych. Z tego też powodu bardzo częstą praktyką stosowaną przez kucharzy jest staranne doprawianie zarówno potraw, jak również wyrobów przygotowywanych z różnych rodzajów mięs. Drób jest generalnie mięsem chudym. W związku z tym kiełbasy, czy parówki drobiowe należą dla najlepszych alternatyw, które zastępują tego rodzaju wyroby z mięsa wieprzowego. W przypadku drobiu nie stosuje się zbyt dużo czosnku, który jest przyprawą niezwykle aromatyczną. Zamiast tego wykorzystuje się bogactwo innych ziół takich jak majeranek, czy cząber. Pozwalają one na osiągnięcie równie bogatego smaku, a jednocześnie na zachowanie smaku mięsa drobiowego.

W związku z tym w mieszankach przypraw przeznaczonych do wyrobów z mięsa drobiowego bez trudu znajdziemy wiele różnych rodzajów ziół, a także dużo mniejszą ilość czosnku. Ponadto w składzie takich mieszanek przypraw znajdziemy sól, pieprz, a czasem także przyprawy bardziej egzotyczne jak choćby kurkumę, czy kmin rzymski. Tak naprawdę każdy producent tego rodzaju mieszanek stosuje inne zestawy przypraw w różnych proporcjach. Pozwala to na stworzenie idealnej kompozycji.