11 sierpnia, 2019 Maszyny i Urządzenia 0

Dla wielu z nas koszenie trawników nie jest czynnością, którą wykonujemy chętnie. W szczególności czynności tej nie lubią właściciele bardzo dużych trawników. Wykoszenie sporej powierzchni może nie tylko bardzo nas męczyć ale również zabierze mnóstwo naszego czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na coś innego. Świetnym urządzeniem, które może przejąć za nas obowiązek koszenia trawy jest robot koszący.

Wydajne roboty koszące

worx landroidNa chwilę obecną większość osób posiadających trawniki dysponuje urządzeniami spalinowymi lub elektrycznymi przeznaczonymi do ich koszenia. Jednak kosiarki takie wymagają od nas bardzo dużej uwagi. Musimy samodzielnie takimi kosiarkami sterować co bywa dość kłopotliwe i zajmuje nasz czas. Właśnie z uwagi na to zaczęto produkować roboty koszące. Produktem, na którym zdecydowanie warto zwrócić uwagę może być tutaj Worx Landroid. Jest to kosiarka automatyczna, która może zajmować się koszeniem naszego trawnika zawsze wtedy gdy zajdzie taka potrzeba. Urządzenia te działają w oparciu o przewód graniczny, który wkopuje się na obrzeżach naszego trawnika. Po dojechaniu do tego miejsca granicznego kosiarka ustawi się o odpowiedni kąt oraz zacznie koszenie. Nie ma możliwości by kosiarka wyjechała poza przewód graniczny. Jeśli by tylko przekroczyła jego krawędź to automatycznie urządzenie się zatrzyma lub też zawróci. Bardzo istotnym elementem zestawu jest również stacja dokująca.

Posiadając kosiarkę automatyczną nie będziemy musieli przejmować się nawet tym by ładować akumulatory jakie się w takiej kosiarce znajdują. Urządzenie samo podjedzie do stacji dokującej gdy akumulator będzie w stanie wyczerpania. Po naładowaniu kosiarka automatycznie sama zacznie pracę. Takie kosiarki są obecnie dostępne w wielu marketach ogrodowych.