25 kwietnia, 2020 Rodzina 0

 

Każda przyszła mama z niecierpliwością wyczekuje momentu rozwiązania i ujrzenia swojego maluszka. Pierwsze chwile są wyjątkowo intymne i wtedy liczy się tylko bliskość. Aby te chwile mogły być magiczne, trzeba się odpowiednio do nich przygotować. Podstawową czynnością jest spakowanie torby do szpitala, w której znajdują się niezbędne rzeczy dla maluszka i dla mamy.

Jaką kupić koszulę do porodu?

Koszula do poroduPrzygotowywanie torby, którą się zabierze ze sobą do szpitala, najczęściej trwa kilka tygodni, ponieważ co jakiś czas się do niej dokłada kolejne artykuły, które w naszym odczuciu się przydadzą. Oczywiście na pewno trzeba w niej mieć ubranka dla dziecka, jednorazowe pieluszki, ale także rzeczy dla mamy. Potrzebny będzie ręcznik, niezbędne kosmetyki, szlafrok i koszula do porodu. Po przyjeździe do szpitala, mama przechodzi odpowiednie badania i musi się przebrać w koszulę, w której będzie rodziła. Robi się to na początku, gdyż im bliżej porodu, tym ciężej o wykonywanie jakichkolwiek czynności, tym bardziej przebieranie się. Najlepsze są koszule bawełniane, gdyż są miękkie, świetnie chłoną wodę i przepuszczają powietrze. Jeżeli chodzi o fason koszuli, to nie ma ogólnych obostrzeń, bo każda mama sama decyduje w czym chce rodzić. Jednak najlepsze są o długości po połowy ud lub do kolan, które są rozpinane na guziki. Dzięki takiej koszuli, łatwo przystawić dziecko do piersi zaraz po porodzie bez jej ściągania. Kolor materiału jest drugorzędną sprawą i zależy od gustu posiadaczki. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli i rozmiarów, więc każda przyszła mama znajdzie dla siebie idealny fason. Koszule są w cenie nieodbiegającej od normy tego typu odzieży, więc za około trzydzieści złotych kupimy dobrą jakościowo. W zależności od wyboru modelu, niektóre mogą się przydać także po porodzie.

Przyszłej mamie do porodu poza koszulą, przyda się także szlafrok ciążowy, aby móc się swobodnie przemieszczać  po szpitalu. Wszystkie rzeczy, które bierzemy do szpitala, powinny być dokładnie wyprane i wysterylizowane przed spakowaniem. Co do rozmiaru koszuli, to najlepiej wziąć taki, jaki obecnie się nosi, gdyż mają one specjalnie poszerzany fason, aby były komfortowe w noszeniu. Najtaniej można je kupić w sklepach internetowych, które posiadają asortyment dla przyszłych mam.