3 czerwca, 2019 Moda i wygląd 0

 

W końcu doczekaliśmy się lata. Co prawda mamy maj, a w kalendarzu oficjalnie jeszcze wiosnę, ale za oknami mamy tak wysokie temperatury, że można nazwać to latem. Wraz z nastaniem maja rozpoczął się sezon wesel i komunii, a to oznacza wzrost zainteresowania eleganckimi ubraniami. Ja w tym roku wraz z rodziną wybieram się aż na trzy uroczystości. Stoję więc przed podwójnym wyzwaniem, jakim jest znalezienie sukienki dla siebie oraz dla mojej córki. 

Weselna sukienka dla dziewczynki

eleganckie sukienki dla dziewczynekMaj jest dla mnie co roku takim przełomowym miesiącem po pierwsze jak chodzi o pogodę, a po drugie pod kątem tego, że w tym czasie zaczynają się wszelkiego rodzaju wielkie uroczystości. To między majem a wrześniem odbywa się najwięcej wesel, a w maju dodatkowo urządzane są komunie. My w tym roku całą rodziną zostaliśmy zaproszeni na aż trzy uroczystości, z czego dwie z nich to wesele, a jedno to okrągła rocznica ślubu moich rodziców. Na każdą z tych okazji potrzebować będziemy odpowiednią kreację. Mężczyźni oczywiście mają prosto, bo wystarczy, że założą garnitur i koszulę. Kobiety, natomiast, muszą znaleźć odpowiednią sukienkę. Mnie czeka podwójne wyzwanie, bo muszę znaleźć sukienkę dla siebie oraz dla mojej sześcioletniej córki. Na szczęście sklepy obfitują w tym okresie w eleganckie sukienki dla dziewczynek, w końcu jest to najlepszy czas na podniesienie obrotów sprzedażowych. W tym sezonie, w przypadku sukienek dla dzieci, modne są zwiewne sukienki z elementami tiulu. Dominują kolory pastelowe i prostota. Sukienki są zazwyczaj odcięte w talii i mocno rozkloszowane ku dołowi. W pasie producenci bardzo często umieszczają pięknie kokardy. Dziewczynki uwielbiają tiul i wszelkiego rodzaju ozdobniki, które tworzą z sukienek tak zwane księżniczkowe kreacje. My mamy z córką już upatrzonych kilka sukienek. Kwestia teraz tylko tego, żeby się na jakąś konkretną zdecydować.

W tym roku w okresie letnim czeka mnie i moją rodzinę kilka dużych imprez. Czeka nas przez to trochę zakupów. Najważniejszym zadaniem jest dla mnie znalezienie kreacji dla mnie i dla mojej córki. W przypadku dziewczęcych sukienek w tym sezonie dominują przede wszystkim delikatne, zwiewne kreacje, najlepiej w pastelowych odcieniach. Dziewczynkom bardzo się one podobają, dzięki tiulowi i kokardzie w pasie.