15 stycznia, 2019 Rośliny / zwierzęta 0

Kilka miesięcy temu wraz z moim mężem podjęliśmy decyzję o tym, iż będziemy remontować nasz dom. A dokładnie dotyczyło to zewnętrznej części, czyli tarasu, który wychodzi na ogród. Taras jest bardzo specyficznym miejscem, ponieważ ulega wszelkim czynnikom zewnętrznym, dlatego też pomysł o nowym tarasie musi być całkowicie przemyślany, aby nie było żadnych niedogodności. Oprócz tego musi być przede wszystkim modny.

Najmodniejsze tarasy zbudowane z drewna egzotycznego

tarasy z drewna egzotycznego warszawaWspólna decyzja o wyborze tarasu nie jest łatwa szczególnie, gdy mój mąż ma na uwadze walory techniczne i funkcjonalne, z kolei ja walory estetyczne. Nie łatwo jest pogodzić te dwa kryteria, ale oczywiście jest to do zrobienia. Moim zdaniem nie ma co opierać się tylko i wyłącznie na standardach technicznych, ponieważ nie ładnie wyglądający taras nie daje tyle radości, co taras elegancki i bardzo modny. Jak już wspomniałam, moim zadaniem jest wybór tarasu ogrodowego, który będzie pięknie wyglądał. Przeglądałam bardzo dużo ofert różnych firm projektowych, w których można było ciekawe propozycje. Form tarasów było mnóstwo, ale najbardziej spodobały mi się tarasy z drewna egzotycznego Warszawa. To właśnie w tym mieście mieszkam i tutaj rozglądam się za omawianym elementem ogrodowym. Do czego zmierzam? Zmierzam do tego, że można połączyć estetykę z funkcjonalnością. To właśnie tarasy z drewna egzotycznego spełniają takie standardy. Jak wyglądają? Wystarczy poszukać w internecie, zapewne wielu czytelników wybiera właśnie takie. I nie dziwię się, bo mnie, osobę dość wybredną zaintrygowały od razu. Taras ogrodowy będzie duży, z zadaszeniem. To, że będzie egzotyczny, będą rosły w jego obrębie mało spotykane, egzotyczne kwiaty doniczkowe. Chyba mam dobry pomysł? Póki co mój mąż mnie popiera i myślę, że pozostanie przy tej opcji, bo nie widzę innego rozwiązania.

Jestem pewna, że jak przyjdzie wiosna i będziemy robić remont, to na pewno efekt będzie nieziemski. Na tarasie egzotycznym będę spędzała bardzo dużo wolnego czasu. W końcu co mam robić na emeryturze, jak nie rozkoszować się przyrodą na własnym ogrodzie? Nie mogę się doczekać tego, ale najpierw wraz z mężem musimy się na to postarać budując ten piękny element. A jak będzie po wszystkim, to z pewnością się tym pochwalę.