23 lipca, 2019 Podróżowanie i wypoczynek 0

 

Wielu ludzi zastanawia się nad połączeniem swojej życiowej pasji z zarabianiem pieniędzy. Jest wiele możliwości, ale wszystko zależy od tego, co się lubi robić najbardziej. Jeśli komuś dobrze się mieszka w domu i świetnie odnajduje się w obowiązkach z tym związanych to może prowadzić jakiś domek wypoczynkowy. Ja tak robię od kilkunastu lat i jest to mój sposób na życie. Chociaż moja historia nie była łatwa to dzisiaj jestem szczęśliwy, ze zarabiam robiąc to co lubię.

Kwaterę wynajmuję za niewielkie pieniądze

tanie kwatery zielona góraNa początku chciałbym podkreślić, że zacząłem od kupienia pięknego i dużego domu w ładnej miejscowości, w którym wraz ze swoją rodziną zamieszkałem. Kiedy syn dorósł i się wyprowadził to postanowiliśmy z żoną wykorzystać zakupioną przestrzeń, żeby na starość mieć się z czego utrzymać. Pomyśleliśmy, że z naszego domu można spokojnie zagospodarować kilka pokoi, które można ludziom wynajmować przez cały rok. I tak się wszystko zaczęło, ale zanim zaczęliśmy oferować klientom tanie kwatery Zielona Góra to musieliśmy włożyć mnóstwo pracy i pieniędzy w przygotowanie wszystkiego. Po roku można powiedzieć, że zaczęliśmy przyjmować pierwszych gości. nasz pensjonat ma kilka pokoi i jest bardzo kameralny. Kwatery oferujemy za niewielkie pieniądze, bo bardzo nam zależy, żeby nasi klienci do Nas wracali. Jednocześnie dokładamy wszelkich starań, żeby pokoje były czyste i zadbane, więc regularnie je odświeżamy. To jest idealna praca dla małżeństwa w średnim wieku. Sam wynajem przynosi nam niewielki dochód, ale w zupełności wystarczy nam to na spokojną egzystencję i zaspokojenie wszelkich naszych potrzeb. I mogę powiedzieć, że robię to co lubię. Przy pensjonacie cały czas jest coś do zrobienia. Wszystko musi przecież wyglądać idealnie, a wszystkie sprzęty muszą być naprawiane na bieżąco. Na szczęście mamy wielu stałych klientów, którzy naszą pracę doceniają.

Prowadzenie pensjonatu o niewielkiej liczbie pokoi do wynajęcia jest dosyć łatwe, ale pracochłonne. Dzięki temu mam przynajmniej zajęcie i każdego dnia mam coś do zrobienia. Dzięki temu nigdy się nie nudzę. Bycie właścicielem pensjonatu to też wyzwanie. Przede wszystkim jednak robię to co lubię, czyli zajmuję się swoim domem najlepiej jak potrafię. A przy okazji mogę gościć turystów, którzy są z tej gościny zadowoleni.