14 października, 2018 Finanse 0

 

Musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, gdy decydujemy się na wynajęcie biura księgowego i na początek Najważniejsze jest to, aby zwrócić uwagę na kwalifikacje. W kolejnym kroku sprawdźmy, czy firma posiada odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Również firma powinna nam zagwarantować ochrony danych oraz dokumentów, które przekazujemy do rozliczenia, aby nie wpadły one w niepowołane ręce.

Czy cena za księgowość ma znaczenie?

księgowość spółek warszawaNajczęściej firmy rachunkowe, które oferujące prowadzenie księgowości stosują ceny, które są adekwatne do rozliczonej dokumentów w ciągu miesiąca. Jeśli więc w naszej działalności biznesowej nie ma zbyt wielu dokumentów do rozliczenia, to będziemy mogli liczyć na naprawdę niskie koszty. Zakres działalności biura to kolejna bardzo ważna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, gdy wybieramy księgowość spółek Warszawa jest miastem, na terenie którego znajdziemy firmy specjalizujące się w pełnej obsłudze dokumentacji firmowej, a także przy rozliczaniu działu kadry i płace. Kiedy zatrudniamy wielu pracowników, to bardzo ważne jest to aby zdecydować się na księgowość w firmie, która pomoże nam również z rozliczaniem wynagrodzeń pracowników, a także z wyliczeniem odpowiednich składek, które musimy za nie zapłacić do ZUS-u oraz do urzędu skarbowego. Wiele osób, zanim zdecyduję się na wybór odpowiedniego biura rachunkowego, to na początek patrzy czy firma ma dobrą renomę na rynku oraz jakie są opinie od byłych klientów. W kolejnym kroku warto zwrócić uwagę również na doświadczenie oraz na to, czy pracownicy regularnie są szkoleni i przyswajają nową wiedzę z zakresu podatków i prawa pracy. W ten sposób będziemy mieli pewności, że trafiliśmy w dobre ręce i warto takiej firmie powierzyć rozliczanie dokumentacji naszej firmy. Biuro rachunkowe, któremu zlecimy prowadzenie księgowości Powinna również odpowiednio je zabezpieczyć, a w przypadku księgowości online tworzyć kopie zapasowe.

Na koniec warto również zwrócić uwagę na zakres usług, jakie świadczy danej biuro rachunkowe, ponieważ niektóre rozliczają tylko i wyłącznie firmy usługowe a niektóre tylko firmy produkcyjne. Dodatkowo jeszcze przed podpisaniem umowy powinniśmy upewnić się, iż będziemy mogli korzystać z doradztwa księgowego w określonych godzinach na wypadek, gdybyśmy mieli pytania, bo nie potrafimy samodzielnie zinterpretować danego przepisu podatkowego.