29 września, 2018 Usługi 0

Narodziny dziecka są dla wszystkich rodziców wyjątkowym wydarzeniem, na które oczekuje się od miesięcy. Wiele matek ma obawy o to, jak będzie przebiegać poród i czy wszystko zostanie właściwie przeprowadzone. Te obawy są jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ wynikają jedynie z troski o własne dziecko. Część kobiet już na początku ciąży wybiera lekarza, którego uważa za najlepszego specjalistę. Mają nadzieję, że dzięki temu wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Jednak nie zawsze tak jest.

Jakie błędy popełniają lekarze podczas porodu?

błędy lekarskie przy porodzieWiększość par decyduje się na posiadanie potomstwa i jest to coś zupełnie oczywistego. Wiele z nich przygotowuje się do narodzin dziecka bardzo skrupulatnie. Szykują piękny pokoik, kupują wózek, chodzą do szkoły rodzenia. Matki w tym czasie szczególnie o siebie dbają, zdrowo odżywiają, a często nawet stosują specjalne ćwiczenia, które pomogą im podczas porodu. Wszystko po to, aby dziecko urodziło się zdrowe. Regularnie chodzą na wizyty lekarskie i kontrolują swój stan. Bardzo często wszystko jest w porządku i nic nie wskazuje na to, aby coś mogło pójść nie tak. Zdarza się również, że lekarz, który prowadzi ciążę, nie będzie odbierał porodu. Jest jedynie konsultantem. Wierzymy jednak, że lekarze pracujący w szpitalu to wysokiej klasy specjaliści, którzy znają się na swoim fachu i żadnej krzywdy nam nie zrobią. Błędy lekarskie przy porodzie mogą się jednak przytrafić nawet lekarzowi z wieloletnim doświadczeniem. Często wynikają ze zmęczenia i przepracowania. Lekarz to też tylko człowiek. Najczęstsze błędy dotyczą ignorowania obaw matek. One czują, że dzieje się z dzieckiem coś złego, ale lekarze nie reagują wystarczająco szybko. Przedłużają akcję porodową mimo tego, że można w tym czasie wykonać cesarskie cięcie. Czasem na oddziale nie ma wystarczającej liczby położników i poród odbiera osoba, która nawet nie posiada wystarczających kwalifikacji. Zdarza się też, że pacjentki zostają pozostawione bez żadnej opieki.

Mimo tego, że wiele kobiet boi się samego porodu, to jednocześnie nie mogą się doczekać przyjścia na świat swojego dziecka. Nawet jeśli dbają o siebie i robią wszystko, aby nie było problemów podczas porodu, to nie zawsze wszystko zależy tylko i wyłącznie od nich. Ignorancja niektórych lekarzy i brak szybkiej reakcji często doprowadza do tego, że dziecko rodzi się z jakąś wadą mimo tego, że rozwijało się prawidłowo. W ostatnich czasach bardzo wiele było spraw, w których lekarze musieli zapłacić za swoje błędy. Nie są już chronieni tak jak kiedyś. Jeśli zawinili, zostaną osądzeni.