7 grudnia, 2018 Sport i Fitness 0

Bardzo często się słyszy o tym, że sport to zdrowie. Jest to powiedzenie zgodne z prawdą, ale pod dwoma warunkami. Pierwszym z nich jest to, że musimy uprawiać dany sport po uprzednim przygotowaniu, a drugim, że musimy stworzyć do tego sobie odpowiednie warunki. Weźmy za przykład piłkę nożną, jeśli będziemy grać w piłkę na asfalcie, to możemy bardzo szybko nabawić się kontuzji, ale jeśli będziemy grać na odpowiednim boisku, to ryzyko kontuzji jest dużo mniejsze.

Sportowa podłoga do hali

podłogi sportoweBardzo dużą bolączką wielu zamkniętych obiektów sportowych jest zła podłoga. Prowadzi to do wielu kontuzji, a komfort gry jest na bardzo niskim poziomie. Podłogi sportowe muszą spełniać wszystkie niezbędne warunki, dzięki którym uprawianie sportu będzie w pełni bezpieczne i komfortowe. Podstawą cechą jaką musi się charakteryzować podłoga sportowa, jest to aby nie było ona śliska. Dobra przyczepność podczas gry jest bardzo ważna. Tylko wtedy zawodnicy mogą wykorzystać w pełni swój potencjał i umiejętności, a także są bezpieczni. Niekontrolowany poślizg spowodowany złym stanem nawierzchni na której gramy może skończyć się groźną kontuzją. Podłoga sportowa powinna być bardzo stabilna. Właśnie dlatego pod podłogą na halach sportowych zainstalowany jest stelaż, który ma za zadanie ustabilizować podłogę, a także w razie potrzeby spoziomować. Stelaż wykonany jest z drewnianych belek, które są połączone ze sobą stalowymi kątownikami. Do stelażu przykręcane są płyty, na których układana jest podłoga sportowa. Tylko w taki sposób możemy uzyskać zadowalający efekt. Podłoga jest bardzo wytrzymała, pomimo tego że jest stosunkowo miękka, dzięki temu upadki są mniej bolesne. Pod warunkiem, że będziemy korzystać z hali w przystosowanym do tego obuwiu, to podłoga będzie nam służyć bardzo długo.

Inwestycja w tego rodzaju podłogę do hali, to inwestycja w bezpieczeństwo i to na długie lata. Nie bez powodu z tego rodzaju nawierzchni korzystają profesjonaliści na całym świecie. Piłkarze halowi, siatkarze, a także piłkarze ręczni grają na halach, które wyposażone są w tego rodzaju podłogę. Parkiety z wypadającymi klepkami, to już przeżytek. Na wszystkim nowych, zamkniętych obiektach sportowych montowana jest taka podłoga. Koszt montażu takiej podłogi jest prawie taki sam, jak w przypadku montażu zwykłego parkietu.