Marzec 29, 2019 Technologia 0

Na dzień dzisiejszy zdecydowanie najpopularniejszym rodzajem zabezpieczeń przed włamaniami jest stosowanie systemów monitoringu. Już nawet sama obecność kamer na fasadzie budynku czy też w jego wnętrzu może skutecznie odstraszać potencjalnych złodziei. Kamery pełnią również bardzo ważną funkcję pozwalającą na monitorowanie na bieżąco sytuacji w jakimś miejscu. 

Sprawdzone kamery IP 

kamera IPJeszcze kilkanaście lat temu do monitoringu stosowano kamery mogące rejestrować obraz o maksymalnej rozdzielczości 800×600. Tak niska rozdzielczość nie pozwalała na to by na obrazie dostrzegać jakieś istotne szczegóły. Dodatkowo dość często bywało tak, że kamery stosowane w monitoringach rejestrowały obraz w skali szarości. Na dzień dzisiejszy niemal każda kamera używana w profesjonalnym monitoringu rejestruje obraz o rozdzielczości nie mniejszej niż 1920×1080. Jednym z bardzo ciekawych rodzajów kamer stosowanych w nowoczesnych systemach monitoringu jest kamera IP. Ten typ urządzeń działa w sieciach bezprzewodowych jako jedno z jej części. Dzięki takim rozwiązaniom możemy mieć zdalny dostęp zarówno do podglądu na żywo jak również do obrazu zapisanego na nośnikach połączonych z kamerą. W przypadku nośników konieczne jest jednak pobranie całego pliku z nagraniem na nasz dysk. Jest to więc kłopotliwe przy łączu o zbyt niskiej przepustowości. Kamera IP jest urządzeniem działającym w oparciu o protokół internetowy. 

Ogólnie rzecz biorąc kamery IP są jednymi z najciekawszych urządzeń stosowanych w monitoringu. Mimo faktu, że ten sprzęt może działać bezprzewodowo to jednak mnóstwo osób dodatkowo zakupuje rejestratory, które połączone są z kamerą poprzez kabel. Rejestratory są urządzeniami wyposażonymi w dyski twarde o bardzo dużej pojemności, na które trafiają nagrania z kamer.