28 września, 2018 Ochrona osób i mienia 0

Bezpieczeństwo w firmie jest sprawą kluczową. Tyczy się to zarówno bezpieczeństwa naszych pracowników, klientów jak i samego towaru, który produkujemy lub sprzedajemy. W związku z tym przedsiębiorcy muszą szukać skutecznych metod zapewniających bezpieczeństwo i pozwalających na ewentualne wskazanie sprawcy kradzieży lub innego przestępstwa. Kamery są jednym ze skutecznych rozwiązań.

Efektywny monitoring przemysłowy

kamera przemysłowaJednym z najpopularniejszych sposobów radzenia sobie z problemami bezpieczeństwa jest monitoring. Już za kilkaset złotych możemy zakupić do naszej firmy profesjonalne kamery stojące na straży bezpieczeństwa. Niemniej jednak najlepszą opcją jest zakup kilku kamer połączonych z urządzeniem zapisującym obraz (i najlepiej również dźwięk) zwanym rejestratorem. Kamera przemysłowa połączona z rejestratorem to już bardzo zaawansowany system, który powinien spełnić nasze oczekiwania. Duża ilość kamer przemysłowych dostępnych w sprzedaży posiadają możliwość oświetlania rejestrowanego terenu nawet w porach nocnych przy słabym bądź zerowym oświetleniu. Umożliwiają to wbudowane w kamerę diody na podczerwień, których światła przestępca nie jest w stanie zobaczyć. Dodatkowo oprócz kamer często używane są czujniki ruchu. Są to małe urządzenia umieszczane najczęściej pod sufitem, które działają w taki sposób, że analizują ruch w określonym obszarze. Jeśli na skanowanym terenie ruch występuje to czujniki uruchamiają alarm lub też kamery. Nowoczesne kamery przemysłowe posiadają w sobie opcję kamery i czujnika ruchu. Możemy w takiej kamerze ustawić obszar, który rejestruje kamera wtedy gdy dostrzeże na nim ruch. Jest to bardzo wygodna i praktyczna opcja ponieważ pozwala nam na oszczędzanie miejsca na nośnikach danych takich jak dyski twarde połączone z rejestratorem lub karty pamięci. Kamery przemysłowe są urządzeniami o małym poborze mocy więc nie musimy obawiać się o koszty związane z ich użytkowaniem nawet jeśli tych kamer zamontowaliśmy kilkanaście.

Ogólnie rzecz biorąc warto zamontować systemy monitoringu w swojej firmie ponieważ w najmniej oczekiwanym momencie może on bardzo nam się przydać. Dzięki nim nie tylko pomożemy ująć sprawców włamania czy kradzieży ale też szybciej ocenimy szczegóły związane z wypadkiem do jakiego doszło w naszej firmie podczas pracy. Jednorazowa inwestycja w kamery może przynieść oszczędność naszych pieniędzy.