14 września, 2020 Rodzina 0

W tym roku komunie święte zostały wyjątkowo przełożone z maja na wrzesień i październik. Jest to efekt koronawirusa, o którym jednak w tym miejscu nie ma już co wspominać. Dzieci będą miały okazję pójść do komunii zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego. Nie wiadomo czy to lepiej czy gorzej, ale pewne jest jedno. Z roku na rok drożeje lista najbardziej oczekiwanych prezentów komunijnych. Każde dziecko chciałoby dostać swój wymarzony prezent.

Specjalne wydania pisma świętego w księgarniach internetowych

pismo święte - księgarnia internetowaNajczęściej jest tak, że kupowaniem wymarzonych prezentów zajmują się rodzice chrzestni i dziadkowie. Przy czym dziadkowie nie są zazwyczaj dobrze zorientowani w temacie konsol, smartfonów czy elektrycznych hulajnóg i deskorolek. Na szczęście współcześni dziadkowie całkiem dobrze poruszają się po internecie. Dlatego właśnie propozycją na najbliższe komunie może być pismo święte – księgarnia internetowa oferuje je w specjalnym wydaniu przeznaczonym właśnie dla dzieci komunijnych. Bardzo ważne jest to, żeby dziecko dostało na komunię również taki prezent. Chociaż wiadomo, że dziadkowie kupują takie pismo święte, ale jest ono jedynie dodatkiem do prezentu wręczanego dziecku w kopercie. Natomiast nie zmienia to faktu, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu prezentem marzeń dla każdego dziecka było właśnie ładnie oprawione pismo święte. Wtedy jednak kupno książki było prawdziwym luksusem. A co dzisiaj dzieci chcą dostać w prezencie na komunię? Konsole, telefony komórkowe no i oczywiście jak zawsze rowery. Chociaż te ostatnie coraz częściej na liście życzeń zastępowane są przez elektryczne hulajnogi i wspomniane deskorolki. Pewne jest jedno – grzeczne dzieci ucieszą się z każdego rodzaju prezentu. A pismo święte w wydaniu specjalnym można ozdobić nawet wygrawerowanym na okładce zdjęciem dziecka.

Jak co roku tak i w tym również dzieci w całym kraju przystępują do komunii świętych. Rodzice organizują przyjęcia w restauracjach, ale coraz częściej uroczystości komunijne odbywają się w domach. Listy prezentów w ciągu ostatnich dekad zmieniły się diametralnie. Natomiast pismo święte jest prezentem uniwersalnym i każde dziecko powinno dostać na komunię przynajmniej jeden egzemplarz takiej księgi. Tym bardziej, że jest to przecież święto w wymiarze religijnym.