29 maja, 2019 Produkcja i przemysł 0

 

Jeśli chodzi o wyposażenie warsztatów samochodowych niemniej ważne od podnośników, imadeł i skomplikowanych narzędzi czy komputerów z zaawansowanymi oprogramowaniami diagnostycznymi są zwykłe narzędzia – klucze, śrubokręty, młotki, kombinerki, nasadki i dłuta. Przedmioty te choć nie wydają się szczególnie imponujące – przecież to podstawa wyposażenia nawet przydomowych warsztacików wiejskich majstrów, są podstawa jakiejkolwiek pracy przy mechanice pojazdów.

Potrzeba posiadania szafek narzędziowych

szafki narzędzioweŻeby praca szła szybko i sprawnie niezbędny jest ład i porządek w miejscu pracy. Trzeba wiedzieć gdzie co leży żeby nie spędzać większości czasu na poszukiwaniach pojedynczego klucza czy wybijaka. Żeby móc zachować tak pożądany przez nas porządek i ład niezbędne są szafki narzędziowe. Od najprostszych drewnianych szafek z resztek starego segmentu po cioci Halince, w których takowe układa się lub po prostu wrzuca do właściwej szuflady po nowoczesne tablice magnetyczne zawieszane na ścianach do których po skończonych czynnościach wystarczy odwiesić przedmiot na właściwy obrys. Nie mniej istotne jest też składowanie śrub, śrubek, podkładek, nakrętek, uszczelek oraz innych niezbędnych do pracy drobiazgów tego typu. I tu również przydadzą się nam szafki narzędziowe. Wystarczy wyposażyć je w niezbędne pojemniczki, pudełeczka lub przegródki oraz właściwie opisać żeby problem ze znalezieniem nakrętki we właściwym rozmiarze skończył się raz na zawsze. Koszt takich szafek jak widać jest bardzo różny. Może być praktycznie zerowy jeżeli wykonamy je sami ze starych mebli a może wynieść do nawet kilku czy kilkunastu tysięcy złotych jeżeli w komplecie z szafkami jest ich pełne wyposażenie.

Niezależnie od wybranej formy porządkowania niezbędnych narzędzi oraz przeznaczonego na to budżetu, z pewnością nikt nie ma choćby najmniejszych wątpliwości że jest to niezbędne by móc pracować w sensownych oraz komfortowych warunkach.