28 listopada, 2018 Podróże i sport Sport i zdrowie 0

Kiedy wyjeżdżałem na studia nieco zaniedbałem siłownię, dlatego zaraz po zrobieniu licencjatu i powrocie do domu postanowiłem wrócić do ćwiczeń ponieważ moja sylwetka przestała mi się podobać. Jedzenie niezdrowych rzeczy dało o sobie znać dlatego wiedziałem, że muszę coś z tym zrobić.

Siłownia z rewelacyjnym sprzętem sportowym

sprzęt sportowy kettlerJuż jako nastolatek bardzo interesowałem się sportem. Uwielbiałem zajęcia z wychowania fizycznego, a po lekcjach zawsze starałem się znaleźć minimum godzinę dziennie na to, aby poświęcić czas jeżdżeniu na rowerze lub pływaniu. Uprawianie sportu zawsze doskonale wpływało nie tylko na moje ciało, ale przede wszystkim umysł. Po ćwiczeniach czułem się bardzo świeżo i wówczas nauka szła mi o niebo lepiej. Po jakimś czasie zacząłem uczęszczać na naszą miejską siłownie, była ona dosyć skromna, ale zawierała wszystko, co było mi niezbędne. Niestety, kiedy wyjechałem na studia nieco zaniedbałem swoje zamiłowania. Nie to, aby w tamtym mieście nie było siłowni, lecz po prostu brakowało mi na to czasu, który teraz poświęcałem głównie nauce. Trzy lata bez sportu odbiły się na mojej sylwetce dlatego, gdy powróciłem do domu postanowiłem znów zapisać się na siłownię. Wtedy też bardzo mile się zaskoczyłem ponieważ spotkałem tam sprzęt sportowy Kettler. Okazało się bowiem, że zrobiono na siłowni generalny remont, pozbyto się tym samym całego starego sprzętu i zakupiono nowy, profesjonalny sprzęt do ćwiczeń od najlepszego producenta. Różnicę w ćwiczeniach odczuwało się już przy pierwszych powtórzeniach. Sprzęt chodził bardzo lekko, a ćwiczenia na nim były dosłownie czystą przyjemnością. Co więcej, zauważyłem, że na nowym sprzęcie tej marki znacznie wydajniej mi się ćwiczy niż na starych maszynach, albowiem w krótkim czasie zacząłem osiągać znacznie lepsze efekty niż przed laty. Jestem pewien, że to zasługa nowego sprzętu, bo ćwicząc na starych ławeczkach, podczas podnoszenia ciężarów dosłownie czułem, jak wbijała mi się ona w kręgosłup, a tym razem nic takiego miejsca nie miało dlatego właśnie mogłem ćwiczyć wydajniej i przede wszystkim więcej.

Nowa siłownia nie tylko mi przypadła do gustu ponieważ z biegiem czasu strasznie dużo osób zaczęło się na niej pojawiać, dzięki czemu mogłem zaprzyjaźnić się z osobami mającymi podobne zainteresowania do moich. Wszyscy zgodnie chwalili nowy sprzęt, nierzadko porównując go nie tylko do starego wyposażenia, ale też do sprzętu z innych, nowoczesnych siłowni w większych miastach.