25 lutego, 2020 Maszyny i Urządzenia 0

Współczesny rynek poligraficzny, chociaż wykorzystuje nowoczesne urządzenia i programy, umożliwiające tworzenie oryginalnych grafik oraz ich późniejszy wydruk, z dbałością o jakość i widoczne szczegóły, niejednokrotnie stosuje dobrze znane rozwiązania. W dalszym ciągu technika sitodruku jest jedną z najpopularniejszych, także w przypadku druku wielkoformatowego. Dlatego niezbędne jest posiadanie odpowiednich urządzeń, usprawniających proces druku.

Tunele suszące – zastosowanie

wydajny tunel suszącyTechnika sitodruku to w dalszym ciągu jedna z najpopularniejszych technik, stosowanych przez firmy drukarskie. Przede wszystkim pozwala na uzyskanie dużej liczby odbitek, z zachowaniem ich jakości. Dodatkowo pozwala na tworzenie ciekawych projektów w postaci wydruków. Do tworzenia sitodruku niezbędna jest matryca. Przed przystąpieniem do wykonana wydruku, należy przygotować szablon. Wszystkie miejsca, które na wydruku mają być pokryte farbą, zostają wycięte na szablonie, dzięki czemu, po zastosowaniu farby, powstaje wydruk. Kolejnym etapem jest suszenie. Wydajny tunel suszący to profesjonalne, nowoczesne narzędzie do suszenia wydruków powstałych w technice sitodruku. Zapewnia dużą efektywność pracy. Nowoczesne urządzenia, wyposażone w zaawansowany i intuicyjny w obsłudze panel sterowania, zapewniają kontrolę nad całym powietrzem. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tuneli: elektryczne, gazowe lub parowe. Wybór odpowiedniego zależny jest między innymi od docelowego zastosowania tunelu a także możliwości technicznych, wynikających z miejsca, w którym maszyna się będzie się znajdować. Dzięki ich zastosowaniu, cały proces wykonywania sitodruków przebiega sprawnie a wydruki zostają na utrwalone, bez obaw o rozlanie się farby, zacieki lub inne, niepotrzebne mechaniczne uszkodzenia mechaniczne, które mogłyby powstać w wyniku wolnego schnięcia.

Wszelkiego rodzaju firmy zajmujące się sitodrukiem, wyposażone są w profesjonalne narzędzia, umożliwiające uzyskanie wysokiej jakości wydruków. Obecnie, jednym z nieodzownych elementów są tunele suszące. Ich stosowanie znacząco przekłada się na efektywność pracy oraz możliwość realizacji znacznie większej liczby zleceń. Ułatwione zostaje także magazynowanie i składowanie wydruków, z uwagi, iż zostają one szybko zabezpieczone w procesie suszenia.