21 listopada, 2018 Dom i Ogród 0

Bramy automatyczne cieszą się coraz większą popularnością wśród ludzi. Jest tak ze względu na ich sporą funkcjonalność jeśli chodzi o wjeżdżanie na podwórze czy też parking. Jednak jeśli chce się coś takiego samemu zamontować to dobrze byłoby wiedzieć nieco o siłownikach. Napęd jest przecież niezwykle istotny w przypadku takiej bramy, także trzeba go wybrać z rozsądkiem.

Istotne parametry siłowników do bram

Siłowniki do bramPrzede wszystkim należy zwracać dokładnie uwagę na parametry które są umieszczane w opisie danego siłownika. Jest to istotne choćby z tego względu że powinno tam być opisane do jakich bram nadaje się dany napęd. Chodzi mi tu głównie o długość skrzydła bramy, którą może obsługiwać taki siłownik. Nie można sobie pozwolić na to żeby zlekceważyć tę kwestię i kupić coś nieodpowiedniego. Byłaby to strata pieniędzy, czasu oraz wysiłku. Poza tym istotne jest także jakie dokładnie jest skrzydło bramy. Jeśli będzie ono lekkie i zabudowane w taki sposób że wiatr działałby na nie z dużą siła to jednak potrzebny jest mocniejszy siłownik. To kolejna sprawa na którą często nie zwraca się uwagi, a jest niezwykle istotna. Także na ciężar skrzydła trzeba zwracać uwagę. Każdy siłownik ma określoną moc poprzez którą może działać na daną masę. Także ciężar skrzydła nie może być zbyt duży. Do tego trzeba też zauważyć że moc powinna być większa niż potrzebuje dane skrzydło. Dzięki temu siłownik będzie mógł pracować przez naprawdę długi okres czasu, an czym zależy przecież każdemu. Siłowniki do bram wymagają więc żeby orientować się w ich parametrach. Trzeba też zauważyć że podczas korzystania z bramy automatycznej trzeba dokładnie wybrać rodzaj smaru które będzie się używało. Nie może być on zbyt lepki bo siłownik może się po prostu uszkodzić, a raczej nikt z nas by tego nie chciał. Radziłbym pamiętać o tych wszystkich kwestiach bo mogą się naprawdę przydać, niezależnie od tego czy chce się zamontować bramę czy też robi to ktoś inny dla nas.

Sam jestem posiadaczem bramy automatycznej i muszę przyznać że wygodnie się z niej korzysta. Dobrze byłoby mieć coś takiego bo wygoda jest po prostu spora. Dzięki temu nie trzeba się przejmować warunkami pogodowymi czy czymkolwiek podobnym. Jednak lepiej jest wybierać bramy raczej znanych marek, bo takie posiadają dobrą jakość.