26 kwietnia, 2021 Remont 0

Warto zainwestować w ocieplanie budynku, ponieważ pomoże to w zaoszczędzeniu na ogrzewaniu. Dobra termoizolacja sprawia, że ciepło nie ucieka na zewnątrz. Ocieplanie za pomocą pianki PUR jest coraz częściej stosowane, ponieważ ma więcej zalet od zastosowania tradycyjnych materiałów termoizolacyjnych. Specjalna pianka dociera nawet do trudno dostępnych miejsc, przez co nie tworzą się tak zwane mosty izolacyjne.

Świetne właściwości termoizolacyjne pianki PUR

ocieplanie piankami poliuretanowymiMieszkając w domku jednorodzinnym warto zainwestować ocieplanie poddasza. Ocieplanie piankami poliuretanowymi jest bardzo efektywne i jest coraz częściej wybieraną metodą ocieplenia. Niegdyś najbardziej popularną metoda wymagała zastosowanie specjalnej wełny, jednak metoda tego typu miała wiele wad. Dzięki zastosowaniu pianki poliuretanowej proces ten przebiega sprawniej i efekt jest znacznie lepszy. Pianka ma świetne właściwości termoizolacyjne i co ważne, jest bezpieczna dla środowiska. Proces ocieplania przebiega niezwykle sprawnie. Za sprawą pianki możliwe jest wypełnienie nawet najtrudniej dostępnych przestrzeni. Zapewnia efekt szczelnej, bezspoinowej izolacji. Zastosowanie pianki nie obciąża konstrukcji budynku, co dzieje się w przypadku użycia innego rodzaju materiałów. Piankę cechuje wysoka odporność na wilgoć, przez co jest bardzo trwałym materiałem i zmniejsza ryzyko wystąpienia pleśni. Tradycyjne materiały termoizolacyjne bardzo pochłaniają wilgoć, zatem wystąpienie pleśni jest wysokie. Pianka ma świetne właściwości dostosowywania się do każdej powierzchni, dlatego umożliwia precyzyjne stosowanie. Ocieplanie pianką PUR odbywa się za pomocą metody natryskowej. Pianka błyskawicznie wypełnia powierzchnię, nawet trudno dostępne szczeliny, następnie utwardza się, tworząc solidną powłokę. Jeśli stosuje się tę metodę na zewnątrz budynku, pianka zostaje pokryta specjalnym preparatem, który będzie ją chronił przed promieniami słonecznymi oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Warto zainwestować w ocieplanie pianką poliuretanową, ponieważ ta zaawansowana metoda daje wysoką skuteczność i daje gwarancję trwałości na długie lata. Dzięki dociepleniu można obniżyć rachunki za ogrzewanie, ponieważ ciepło nie ucieka na zewnątrz. Zastosowanie pianki PUR jest skuteczną metodą ociepleniową i jest coraz częściej wybierana przez klientów.