10 lipca, 2020 Budowa 0

Kiedy wybieramy projekt domu często pada pytanie: jaki wybieracie państwo materiał, który posłuży do ocieplenia domu? Zazwyczaj pierwsze nasze skojarzenia to styropian, który do pewnego momentu był najpopularniejszym materiałem wybieranym przez właścicieli przyszłych domów. Jednak jakiś czas temu na rynek wszedł innowacyjny sposób ocieplania pianką poliuretanową, która swoimi właściwościami przekonuje większość osób do wybrania tej metody.

Co warto wiedzieć o piance pur?

ocieplanie pianką łódźJak wiadomo najpopularniejszym materiałem wybieranym do ocieplania domów czy innych budynków był styropian, jednak do czasu, aż na rynku pojawiło się innowacyjne rozwiązanie jakim są izolacje natryskowe, które wykorzystują pianę poliuretanową, często w skrócie zwaną pianką pur. Dlaczego zdecydowana większość zrezygnowała z tradycyjnego materiału i wybrała pianę? Otóż powód jest bardzo prosty. Jak sama nazwa wskazuje izolacje natryskowe wykonuje się za pomocą specjalnego urządzenia, którego zadaniem jest natryskiwanie piany na ocieplaną powierzchnię budynku. Piana w kilka sekund zwiększa swoją objętość pokrywając znaczny obszar. Jest to o wiele łatwiejszy i przede wszystkim dużo szybszy sposób na ocieplenie. Poza tym piana ma o wiele lepsze właściwości niż styropian. Dzięki temu, że zwiększa swoją objętość wypełnia każdą, nawet najmniejszą szczelinę, eliminując w ten sposób utratę cennego ciepła. Niestety w przypadku styropianu taki efekt nie jest możliwy, gdyż styropian trzeba docinać i nie zawsze jesteśmy to w stanie zrobić tak, aby wypełnić każdą lukę. Pewnie większość z was myśli sobie teraz, że jest to jakiś chemiczny środek, który może być szkodliwy. Otóż nie, piana jest bezpiecznym materiałem izolacyjnym zarówno dla ludzi jak i dla naszych pupili, także nie musimy się o nic martwić. Co więcej piana dzięki swoim właściwościom przez wiele lat nie zmieni swojej struktury ani koloru. Oczywiście w zależności od ocieplanej powierzchni wyróżnia się pianę otwarto- i zamkniętokomórkową. Ocieplanie pianką łódź pomimo, iż jest droższe od tradycyjnych metod cieszy się naprawdę dużą popularnością.

Wybierając ekipę, która będzie miała dla nas wykonać taki rodzaj ocieplenia należy zwrócić uwagę na jej doświadczenie, które bardzo się przydaje a także posiadaną wiedzę. Podczas wykonywania prac warto również zwrócić uwagę, czy składniki piany były w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Gwarantuje to bowiem wysoką jakość produktu oraz to, że piana nie będzie rozcieńczona, przez co może utracić częściowo swoje właściwości.