14 października, 2018 Zakupy i sklepy 0

 

O tym, jak ważne są na dzisiaj opony i odpowiednie oświetlenie rowerowe przekonałem się jakiś czas temu, kiedy faktycznie jechałem rano po ciemku i nie do końca wiedziałem, czy jestem bezpieczny na drodze. O ile jeździłem rowerem praktycznie codziennie, tak teraz wiem, że bez odpowiedniego oświetlenia się nie obejdzie. Postanowiłem więc sprawdzić, co takiego mam do dyspozycji w tym zakresie po to, aby jeszcze bardziej zwiększyć swój komfort.

Jakie opony do roweru wybrać?

opona rowerowa 29Polskie drogi nie dość, że są wyboiste i trzeba ciągle omijać dziury, to jeszcze warto jest być odpowiednio dobrze oznakowanym przy codziennej jeździe, czy przy wykonywaniu różnorodnych manewrów. Wiedziałem o tym bardzo dobrze, dlatego też postanowiłem zainwestować w komplet oświetlenia. Opona rowerowa na tył wydaje się bardzo dobrą możliwością. Taka opona rowerowa na pewno jest konieczna. Nie dość, że będziecie odpowiednio widoczni, to jeszcze będziecie sami mogli czuć się bardzo bezpiecznie niezależnie, czy poruszacie się bardziej po ścieżkach rowerowych, czy korzystacie z dróg asfaltowych, po których oczywiście jeżdżą samochody. Nowa opona rowerowa 29 na pewno będzie sprawdzać się bardzo dobrze. Wszystkie modele jednak, z jakimi możecie spotkać się w internecie spełniają takie oczekiwania i faktycznie możecie bez problemu zdecydować się na oponę, która będzie pasować jak ulał. Ja kupiłem ostatnio oponę, która mocowana jest na zaczepy,  więc tak naprawdę mogę je doczepiać dowolnie i to jednym ruchem ręki. To bardzo duży komfort w szczególności dla każdego, kto chce poruszać się szybko i sprawnie w mieście. Taka opona rowerowa może i nie kosztuje dużo, ale sami zobaczycie, że będzie to bardzo dobra inwestycja. Jak kupiłem swój pierwszy zestaw od razu zabrałem się za odpowiednie podłączenie. Wszystko było bardzo proste. Tak naprawde jedyne, o co musiałem zadbać to dobry nastrój podczas jazdy na rowerze, a go nigdy nie brakowało. Wiedziałem, że czerwona lampa rowerowa na tył jest tak samo ważna jak lampa z przodu, dlatego wolałem szczerze mówiąc kupić od razu cały zestaw tak, aby nie musieć się przejmować już tą kwestią.

Postanowiłem sprawdzić w internecie także sporo opinii o takich produktach i okazuje się, że praktycznie każdy jest zadowolony z tego, że ma takie oświetlenie u siebie. Nie dość, że te akcesoria wyglądają modnie, to jeszcze są naprawdę bardzo dobrej jakości. Działają także bardzo długo i faktycznie trzeba zainwestować w dobre produkty na rynku.