24 lipca, 2021 Kosmetyka samochodowa 0

Powypadkowe samochody często nie nadają się do naprawy, ze względu na bardzo wysokie koszty takowej, i najczęściej są oddawane na złom. Podobnie sprawa ma się w przypadku starych samochodów o przebiegu i zużyciu tak dużym, iż jakikolwiek remont staje się całkowicie nieopłacalny. Coraz częściej jednak można takie samochody sprzedać firmom, które zajmują się nie tylko złomowaniem pojazdów, ale również odzyskiwaniem podzespołów sprawnych, lub możliwych do naprawy.

Samochodowe firmy recyklingowe

recykling aut - poznańWielokrotnie zdarza się iż samochody powypadkowe nadal posiadają podzespoły w całości sprawne, nie uszkodzone w żaden sposób ani też nie zużyte, które mogą być bez większego problemu przełożone do innego samochodu tego samego typu. Rozmontowywanie złomowanych samochodów i odzyskiwanie podzespołów było przeprowadzane przez niektóre warsztaty samochodowe, aczkolwiek jeszcze do niedawna na bardzo ograniczoną skalę. Obecnie, niemal wszystkie firmy złomujące pojazdy, zarówno powypadkowe jak i stare, oferują również recykling aut – Poznań ma przeszło dwadzieścia warsztatów samochodowych, w których można oddać samochód do rozmontowania i ponownej sprzedaży podzespołów. Dla wielu właścicieli samochodów jest to zdecydowanie atrakcyjna usługa, gdyż mogą takim sposobem odzyskać przynajmniej część ceny zniszczonego lub starego samochodu. Kierowcy poszukujący części samochodowych mogą natomiast zaopatrzyć się w takich firmach w podzespoły niemal całkowicie nowe po cenach niższych niż w jakimkolwiek salonie samochodowym czy giełdzie. Dla kierowców jest to również tym lepsze miejsce do szukania części iż w warsztatach recyklingowych można dostać nawet najbardziej niespotykane części, przeznaczone do samochodów specjalnych czy nawet maszyn budowlanych, które nie są normalnie widywane w sprzedaży, nawet w firmowych salonach. 

Zazwyczaj owe warsztaty oferują stałe ceny za części samochodowe, w zależności od ich stanu, aczkolwiek można również oddać podzespoły do sprzedaży komisyjnej, za niejednokrotnie wyższe ceny, aczkolwiek nie mając gwarancji iż konkretne części zostaną sprzedane w najbliższym czasie. Większość kierowców oddających samochody do złomowania preferuje więc sprzedaż natychmiastową i otrzymanie gotówki czy przelewu pieniężnego od razu.