24 sierpnia, 2020 Wygląd / Uroda 0

W każdym klimacie znaleźć można rośliny, które mogą mieć niezwykłe właściwości lecznicze. Mamy to szczęście, że akurat w naszym klimacie takowych roślin jest dość sporo. Skuteczność w leczeniu przy użyciu niektórych z nich jest zaskakująca. Doskonałym przykładem takiej rośliny jest chociażby rokitnik, który został sztucznie wprowadzony do naszego klimatu jednak szybko się tutaj odnalazł i wiele osób korzysta z jego dobrodziejstw. 

Lecznicze wyciągi z rokitnika 

złoto z rokitnikaWyciągi z ziół i kwiatów mogą niekiedy przynosić niespodziewane rezultaty jeśli chodzi o leczenie. Wspomniany już wcześniej rokitnik bez wątpienia się zalicza do roślin, którym by należało poświęcić sporo uwagi. Okazuje się bowiem, że posiada on w swoich strukturach takie składniki dzięki którym można znacznie łatwiej wychodzić z różnych problemów zdrowotnych. Na ten moment bardzo dużym uznaniem cieszy się złoto z rokitnika. Produkt ten jest tłoczony na zimno przez co w otrzymywanym produkcie można znaleźć praktycznie wszystko to co najlepsze ma rokitnik do zaoferowania. W przeszłości bywało tak, że oleje oraz inne produkty tworzone z rokitnika były wykorzystywane głównie do leczenia problemów żołądkowych. Najróżniejsze soki rokitnikowe doskonale sprawdzały się w przypadku zatruć pokarmowych czy też niestrawności. Natomiast obecnie udało się już ustalić, że rokitnik jest rośliną bogatą w wiele różnych cennych witamin i minerałów. Przykładowo jest on bardzo dobrym źródłem witaminy C. Z badań wynika, że w owocach rokitnika jest znacznie więcej witaminy C niż w cytrynie. Produkt zwany złotem z rokitnika jest musem powstającym z pestek oraz owoców rokitnika. Składnikiem za który najbardziej ceniony jest rokitnik jest kwas Omega-7. Obecnie rokitnik jest uznawany za jedno z najcenniejszych źródeł wspomnianego kwasu. Warto dodatkowo wspomnieć, że te kwasy działają bardzo dobrze na redukcję cholesterolu. 

Ogólnie rzecz biorąc rokitnik jest rośliną naprawdę cenną, którą warto by było posiadać w swoim ogrodzie. Roślina ta nie ma dużych wymagań. Świetnie radzi sobie ona nawet w przypadku bardzo słabej jakościowo gleby. Nawet jeśli aura w ciągu roku jest niezbyt sprzyjająca to i tak z reguły rokitnik owocuje bardzo obficie. Olejki i soki z rokitnika są obecnie łatwo dostępne.