15 października, 2019 Piękno i zdrowie 0

 

Zapewne wiele razy słyszeli Państwo o tym, że konopie mogą leczyć. Żeby nie było nieporozumień to od razu zaznaczę, że niekoniecznie chodzi tutaj o konopie indyjskie. Oprócz słynnej odmiany Cannabis Indica możemy znaleźć również inne odmiany, które nie posiadają w swoim składzie substancji psychoaktywnych. W zamian oferują nam mnóstwo cennych minerałów oraz związków organicznych.

Najlepsze olejki CBD

olej konopny cenaOdmianą konopii, która nie posiada psychoaktywnych składników jest Cannabis Sativa. Odmiana ta w naszym kraju jest w zasadzie bardzo dobrze znana ponieważ uprawiali ją często nasi dziadkowie. Z biegiem czasu jednak jakoś popularność tychże roślin zaczęła maleć. Od jakiegoś czasu dostrzec możemy jednak stopniowe odbudowywanie popularności tejże rośliny. Cannabis Sativa często określana jest również jako konopie przemysłowe lub też siewne. Szczególnie druga z nazw jest bardzo popularna w Polsce. Obecnie z takich roślin produkowany jest leczniczy olej konopny cena za taki preparat jest zaś zależna od producentów oraz od tego jaką ilość chcemy zakupić. W olejkach tłoczonych z konopii siewnych zamiast psychoaktywnego THC znaleźć możemy bardzo korzystne dla naszego organizmu związku CBD. Inaczej mówiąc są to kannabinoidy, których właściwości są niezwykłe. Przede wszystkim wpływają one na leczenie różnych chorób układu nerwowego. Zaczynając od padaczki a kończąc nawet na stwardnieniu rozsianym.

Olejki konopne zawierają bardzo dużo różnych cennych minerałów, które są potrzebne naszemu organizmowi do poprawnego funkcjonowania. Oprócz wspomnianych kannabionoidów, w olejkach konopnych znajdziemy mnóstwo witaminy C, magnezu, cynku czy selenu. Jest to więc prawdziwa kopalnia cennych substancji, które w bardzo dużym stopniu mogą wpływać na nasze zdrowie.