20 lipca, 2020 Piękno i zdrowie 0

 

Od wielu lat pracowałam jako psycholog. Miałam swoją własną praktykę i prowadziłam swój gabinet kilka lat. Jakiś czas temu zwrócono się do mnie z prośbą. Poproszono mnie o kilka konsultacji psychologicznych w prywatnym ośrodku niedaleko mojego miejsca zamieszkania. Ponieważ, z natury lubię pomagać, zgodziłam się bez wahania.

Wrocławskie ośrodki leczące uzależnienia

leczenie uzależnień WrocławW naszym mieście istniało parę ośrodków, które zajmowały się specyficzną dziedziną, a specjaliści w nich pracujący pomagali swoim pacjentom w znalezieniu nowej drogi. Jeżeli chodzi o fachowe leczenie uzależnień we Wrocławiu to miasto miało bardzo wiele do zaoferowania w tej kwestii. W mieście znajdowało się parę ośrodków, które zajmowały się uzależnieniami. Bardzo cieszyłam się z tego, że będę miała okazję pracować w jednym z nich. Kilka tygodni później, razem z nowo poznanymi pacjentami rozpoczęłam pierwszą terapię. Na mojej grupowej terapii było kilka osób z poważnymi zaburzeniami osobowości, pacjenci zmagali się z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków czy hazardu. Większość z nich była w ośrodku po raz pierwszy i z niecierpliwością czekali na to, aby terapia zaczęła przynosić efekty. Na moich zajęciach grupowych i indywidualnych, starałam się tworzyć przyjazną i spokojną atmosferę. Podczas zajęć, starałam się wytworzyć specjalną więź pomiędzy moimi pacjentami, którzy przyszli do mnie z bardzo poważnymi problemami. W trakcie spotkań realizowaliśmy bardzo dużo ćwiczeń oraz programów dotyczących uzależnień. Większość z tych metod poznałam na zagranicznych kursach oraz różnych praktykach przez lata mojej pracy. W naszym ośrodku panował specjalny plan zajęć, a przestrzeganie regulaminu było obowiązkowe. Pacjenci zajmowali się wieloma rzeczami, które miały na celu pomóc im lepiej zmagać się z demonami ukrytymi w ich psychice. Podczas dwumiesięcznej terapii miałam okazję pracować z naprawdę niezwykłymi osobami, a ich empatia sprawiła, że jako terapeuta czułam się o wiele lepiej.

Pracując w zawodzie psychologa przez wiele lat prowadziłam bardzo różne terapie oraz badania nad ludzką psychiką. Cieszyłam się, że w mojej ostatniej pracy mogłam poznać wiele wspaniałych osób, które także i dla mnie były na swój sposób fascynujące. Praca z ludźmi jest dla mnie największym priorytetem i wartością.