21 czerwca, 2020 Remont 0

Postanowiliśmy przeprowadzić remont naszego mieszkania. Mieszkamy w nim już dobrych dziesięć lat, a nigdy nie było tak naprawdę porządnie wyremontowane. Kiedy się do niego przeprowadziliśmy, nasz budżet był  mocno ograniczony, dlatego wyremontowaliśmy jedynie to, co było niezbędne. Wiele rzeczy pozostawiliśmy po starych właścicielach, aby ograniczyć koszty. Teraz, kiedy w końcu było nas na to stać, postanowiliśmy przeprowadzić remont z prawdziwego zdarzenia.

Piękna deska podłogowa

deska podłogowa drewnianaPlanowaliśmy zrobić remont generalny, skuć glazurę w łazience i położyć całkiem nowe płytki. Chcieliśmy oczywiście pomalować również ściany i całkowicie wymienić kuchnię. Naszym zamiarem było także zerwanie podłóg, a właściwie okropnego linoleum, które je pokrywało i zrobienie w końcu porządnego, drewnianego parkietu. Wszystko zapowiadało się bardzo poważnie i kosztownie, ale na szczęście dysponowaliśmy odpowiednimi funduszami. Kupiliśmy większość potrzebnych materiałów wykończeniowych, najwięcej czasu zajęło nam znalezienie odpowiedniej deski podłogowej. W końcu w sklepie z parkietami naszą uwagę przyciągnęła przepiękna deska podłogowa drewniana. Była naprawdę wspaniała, gruba, wyglądała na bardzo trwałą i do tego doskonale się prezentowała. Oczyma duszy zobaczyliśmy ułożony z niej parkiet i zakochaliśmy się w tym widoku. Warto wspomnieć, że deska była dostępna w wyjątkowo korzystnej cenie. Nie zastanawiając się długo kupiliśmy konieczną do naszego mieszkania ilość desek i bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Kiedy po kilku tygodniach nadszedł czas na położenie podłogi i kiedy podłoga była w końcu gotowa, byliśmy zachwyceni efektem. Utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto było zdecydować się na zakup tej deski, która okazała się rzeczywiście bardzo wysokiej jakości produktem. Nasza podłoga wygląda teraz wspaniale.

Kiedy remontujemy mieszkanie, jest kilka rzeczy, na których nie powinniśmy oszczędzać. Na pewno należy do nich podłoga. Warto jest zainwestować w wysokiej jakości deski podłogowe z drewna, one najlepiej się sprawdzą w naszym mieszkaniu. Są na pewno wiele trwalsze i zdrowsze niż na przykład panele. Poza tym prezentują się również o wiele lepiej. Nasz podłoga ułożona z prawdziwych drewnianych desek będzie prezentować się doskonale.