19 grudnia, 2018 Usługi 0

 

Kierowcy samochodów ciężarowych muszą wybierać dobre pasy transportowe, aby w pełni zabezpieczyć swój ładunek przed przesuwaniem się podczas jazdy. Najlepsze na rynku są pasy, które zostały wytworzone z tworzyw sztucznych. Najbardziej do stworzenia takich pasów nadaje się poliester, ponieważ nie przeciera się. Nie trzeba zabezpieczać dodatkowo pasów przed przecięciem. Wyposażenie naczepy w dobre pasy to często absolutna podstawa.

Poliestrowe pasy transportowe

pasy transportowe z poliestruTego typu pasy transportowe doskonale nadają się do zabezpieczania nawet bardzo ciężkiego ładunku. Poliester to tworzywo, które doskonale sprawdza się w transporcie. Zabezpieczony ładunek swoimi ostrymi krawędziami nie przetnie pasów. Nie spowoduje także przetarć. Pasy transportowe z poliestru są bardzo lekkie. Kierowca nie potrzebuje pomocy w zabezpieczeniu tego, co ma na naczepie. Poza tym są dość elastyczne. Elastyczność to echa, dzięki której mamy pewność, że nasz pas nie pęknie. Ich cena się waha. Wiadomo, że to zależy głównie od danej marki. Każdy pas zakończony jest napinaczem budowlanym. Myślę, że nikomu nie zdarzyło się nagłe przerwanie takiego pasa. Takie pasy wykorzystywane sa nie tylko do zabezpieczania ładunku, ale też do przymocowania plandeki. Ich wytrzymałość to około trzech ton. W razie problemów na drodze z powodzeniem można je wykorzystać do holowania pojazdu osobowego. Są odporne na wodę. Nie nasiąkają wilgocią, a to oznacza, że nie tracą swojej wytrzymałości. Wiadomo, że każdy pas jest nieco inny. Dużo zależy od szerokości. Ja polecam pasy o szerokości sześciu centymetrów. Pomimo ich uwarunkowań, producenci do pasów dodają styropianowe zabezpieczenia rogu towaru. Szansa na to, że nasz pas zostanie uszkodzony podczas jazdy jest minimalna. Tak właściwie, nie znam nikogo, komu takie coś przytrafiłoby się chociaż jeden raz.

Kupowanie takich pasów to bardzo dobry pomysł. Ja swoje pasy kupiłem przez Internet. To bardzo proste. Musisz na stronie internetowej zaznaczyć, ile metrów będziesz potrzebował. Do tego dodaj ilość pasów, jaka ma być z tej odległości. W firmie producenta zostaną one pocięte. Dodatkowo otrzymasz w gratisie napinacze o wytrzymałości od dwóch do czterech ton nacisku. Takie wyposażenie wystarczy do przewożenia bardzo dużych ładunków.