1 października, 2018 Usługi 0

Pies w domu to wyjątkowe źródło niewyczerpalnej energii i gorącej miłości. Zgodzi się ze mną chyba każdy, który miał w domu ukochanego czworonoga. Stworzonych przez ludzi ras jest cała masa i każda z nich charakteryzuje się psami, które mają swoje wyjątkowe usposobienie. Oczywiście między sobą nawet szczeniaki z jednego miotu mogą diametralnie się różnić, jednak zawsze zachowane są pewne pierwotne instynkty, których możemy oczekiwać od danej rasy.

Szczeniaki labradorów dla rodziny

labrador biszkoptowy szczeniakPrzy wyborze rasy szczeniaka kierujmy się nie tylko wyglądem dorosłego psa, ale również jego charakterem. Spotkać możemy rasy trudniejsze w wychowaniu oraz takie, które uchodzą za wyjątkowo podatne na szkolenie i mało agresywne. Sam wybór nie jest łatwy i wymaga wcześniejszych i dokładnych przygotowań w oparciu o analizę tego czego będziemy od psa oczekiwać i co będziemy w stanie mu zagwarantować. Wszak charakter psiaka będzie rzutował na sposób wychowania, szkolenia i potencjalne problemy, które mogą się pojawić. Częstym wyborem, który uchodzi za bezpieczne rozwiązanie pod względem przyszłych kłopotów jest labrador biszkoptowy szczeniak, który nie dość, że kradnie serca niesamowitym umaszczeniem, ale również gwarantuje bardzo przyjemny charakter i temperament dorosłego psa. Biszkoptowy kolor jest najbardziej pożądany akurat w tej rasie psów. Zrozumiemy dlaczego, gdy spotkamy dojrzałego i zadbanego psiaka o tej barwie. Same labradory to psy o ogromnej energii i niesamowicie miłym usposobieniu. Z jednej strony nie boją się obcych, a z drugiej nie wykazują większych skłonności do agresji. I to nawet, gdy przysłowiowo wchodzi im się na głowę. Dlatego też są tak często polecane dla rodzin z dziećmi, gdzie jakiekolwiek zagrożenie mogłoby być zgubne w skutkach.

Labrador to pies o przyjemnej aparycji, nie potrzebujący wielu zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak należy pamiętać, że jak każdy inny pies potrzebuje częstego ruchu, szkolenia i zabawy. A otoczony mądrą miłością słodki szczeniak wyrośnie na zrównoważonego i dobrze ułożonego psa, który nigdy nie zrobi krzywdy nam, ani naszym dzieciom. W całym tym procesie należy również pamiętać o odpowiednim żywieniu, które realnie wpływa nie tylko na kondycję fizyczną zwierzęcia, ale również na jego komfort psychiczny, co w efekcie stworzy psa idealnego.