9 grudnia, 2020 Rośliny / zwierzęta 0

Mój mąż bardzo chciał, abyśmy kupił ubezpieczanie dla naszego psa. Nie chciałam się na to zgodzić, bo wydawało mi się, że jest to zbyteczne i nie bardzo rozumiałam, na jakiej zasadzie to działa. Nie dość, że musielibyśmy płacić pieniądze za ubezpieczenie społeczne i zdrowotne naszej rodziny, to do tego mamy jeszcze przeznaczać pewną kwotę na naszego psa? Zmieniłam zdanie, dopiero gdy mój luby przedstawił mi przekonujące argumenty.

Zalety ubezpieczenia na życie zwierzaka domowego

korzystne ubezpieczenia dla psówJak się okazało, można ubezpieczyć czworonoga od nieszczęśliwego wypadku, jego choroby czy od innych nieoczekiwanych sytuacji. Dzięki temu, że wpłacone pieniądze z tytułu ubezpieczenia są wypłacane właścicielom na bardzo dobrych zasadach, do tego korzystne ubezpieczenia dla psów gwarantują, że z zebranej puli pieniędzy będzie można pokryć koszty wyrządzonych szkód. Zgromadzone fundusze z pewnością będą potrzebne, w razie, gdyby nasz pies pogryzł kogoś lub zniszczył czyjeś mienie. W ten sposób można zyskać pewność, że nawet w przypadku nieoczekiwanego zdarzenia nie będziemy musieli płacić szkód z własnej kieszeni, a nie wiadomo, czy w przyszłości będziemy zarabiali tyle, ile teraz. Niepewność czasów skutkuje tym, że nie można przewidzieć, czy za dzień lub dwa będzie się miało pracę, ale nasz pupil potrafi być bardzo niesforny. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiała patrzeć, jak nasz pies powoli umiera i cierpi, jednak ze zgromadzonych pieniędzy w firmie ubezpieczeniowej będziemy mogli zapewnić mu leczenie, pokrycie kosztów wizyt weterynaryjnych, a także zgromadzone pieniądze pokryją koszty skremowania. Nigdy nie wiadomo, czy będziemy musieli skorzystać z zebranych pieniędzy na nieoczekiwany wydatek w najmniej spodziewanej sytuacji i przeznaczyć je na leczenie, lecz na pewno będzie można skorzystać z usługi psiego fryzjera i psiego behawiorysty, bo ostatecznie wybraliśmy poszerzony zakres usług. Bardzo chciałabym nauczyć naszego psa posłuszeństwa i sztuczek.

Teraz cieszę się, że nasz pies ma dodatkowe ubezpieczenie. Przez płacenie dodatkowych pieniędzy mamy nie zbiednieliśmy, a za to zyskaliśmy gwarancję, że w razie niespodziewanej sytuacji, uzyskamy należytą kwotę, dzięki której uda się nam wyleczyć go. Świadomość, że nowy członek rodziny jest objęty ubezpieczeniem, bardzo mnie uspokaja.