8 listopada, 2018 Reklama i promocja 0

Każdy, kto ma chociaż jedno dziecko, doskonale wie, jak trudno jest utrzymać porządek zarówno w pokoju malucha, jak i ogólnie w całym domu. Zabawki potrafią być praktycznie wszędzie. Warto więc uczyć nasze pociechy utrzymywania porządku, ale w taki sposób, żeby kojarzyło się to z przyjemnością. Tylko wtedy wyrobią w sobie nawyk sprzątania po sobie. Przydadzą się do pomocy pewne narzędzia. 

Kolorowe skrzynie, które pomogą utrzymać czystość

skrzynia na zabawkiUtrzymanie porządku w mieszkaniu, w którym mamy małe dziecko, jest dość spory wyzwaniem. Dzieci mają tendencję do zostawiania swoich zabawek w różnych nietypowych miejscach. Warto od najmłodszych lat uczyć nasze pociechy nawyku sprzątania po sobie. Wyrobienie takiego nawyku nie jest może najprostsze, jednak przy użyciu pewnych narzędzi połączonych z wyobraźnią, da się to zrobić. Sama mam dwójkę dzieci i długo nie mogłam z nimi dojść do porozumienia co do sprzątania zabawek. Ostatecznie w ich pokoju stanęła kolorowa skrzynia na zabawki, która znacznie pomogła w utrzymywaniu czystości. Jest to drewniana skrzynia na kółkach, którą można przemieszczać po całym mieszkaniu. Fakt, że skrzynia ma kółka znacznie ułatwił sprawę. Dzieci traktują ją jak pociąg towarowy lub jako samochód, do którego pakują towar w postaci zabawek. Jest przy tym mnóstwo śmiechu i przy okazji jest czysto. Takie skrzynki dedykowane dzieciom wyróżniają się bardzo atrakcyjnym designem. Często są na nich namalowane jakieś bajkowe postacie lub motywy zwierzęce. Drewno, z którego są wykonane, jest odporne na zniszczenia i bezpieczne dla maluchów. Oczywiście istnieje opcja zakupienia innych skrzynek, niż drewniane, jednak z doświadczenia wiem, że te z drewna są najbardziej wytrzymałe. Jest to więc najbardziej opłacalna inwestycja. W planach mam dokupienie większej ilości takich skrzynek dla moich dzieci z racji tego, że kolekcja ich zabawek w ciągu roku znacznie się poszerza.

Problem z wiecznym bałaganem, które robią dzieci z zabawkami, dotyczy większości rodzin. Na szczęście istnieją sposoby na to, żeby wyrobić w dzieciach nawyk sprzątania po sobie. Bardzo przydają się do tego kolorowe skrzynki. Najlepsze są te wykonane z drewna, gdyż są najbardziej wytrzymałe. Dzięki takim kolorowym pojemnikom dzieci chętniej zbierają po sobie zabawki.