28 stycznia, 2019 Imprezy 0

Łowienie w wodzie morskiej często opiera się o bardzo ciężkie przynęty. Zarzucanie ciężkimi pilkerami wiąże się z koniecznością posiadania wędki dysponującej dużym ciężarem wyrzutu. Obecnie niemal wszystkie wędki są tak mocne, że możemy wykorzystywać ich potencjał do oddawania naprawdę dalekich rzutów. Tyczy się to zarówno łowienia z kutra wędkarskiego jak również z plaży. 

Wzmacniane wędki do łowienia w morzu

wędki morskie mikadoRyby żyjące w morzach mają wokół siebie bardzo dużo pożywienia dzięki czemu są one niezwykle silne. Złowienie dorsza z Morza Bałtyckiego potrafi dać sporo satysfakcji bowiem te ryby są niezwykle waleczne. Do łowienia tak agresywnych i silnych ryb konieczne jest stosowanie wzmacnianych wędek. Niektórzy wędkarze stosują w tym celu nawet wędki przeznaczone do łowienia sumów. Wędki te uchodzą obecnie za jedne z najmocniejszych na rynku. Jeśli chodzi o wędki morskie Mikado w ostatnich latach wypuściło na rynek kilka naprawdę świetnych produktów. Niektóre wersje ich produktów dysponują ciężarem wyrzutu przekraczającym 500 gramów. Dzięki temu możliwe jest łowienie w bardzo głębokich wodach morskich jakie często spotykamy u wybrzeży Norwegii. Wędki morskie idealnie sprawdzają się przy łowieniu trollingowym. Ta metoda łowienia jest niezwykle skuteczna przy połowach ryb drapieżnych. Wędki morskie Mikado są zbudowane z włókien węglowych. Często spotkać można wersje wzbogacone o różne wstawki wykonane z aluminium. 

Ogólnie rzecz biorąc łowienie morskie potrafi dać wędkarzowi mnóstwo frajdy. Stanie się tak jednak tylko wtedy gdy będziemy mieć pewność co do sprzętu jakiego używamy. Będąc na rybach nie ma dla wędkarza niczego gorszego niż utrata ryb z powodu sprzętu o słabej jakości. W związku z tym wybierajmy produkty sprawdzone i takie, które nas nie zawiodą w kluczowym momencie.