13 października, 2018 Dom i wystrój 0

Jestem mamą dwóch córeczek: pięcioletniej Leny oraz ośmioletniej Kasi. Z racji tego, że moje córeczki uwielbiają bajki Disneya (każda z nich chce być w przyszłości księżniczką), pokoje moich dzieci silnie nawiązują swym wystrojem do najpopularniejszych postaci kojarzonych właśnie z powyższym koncernem filmowym. Jako mama muszę jednak dbać o zdrowie moich dzieci, staram się więc zawsze kupować jedynie wysokiej klasy produkty, które wykonane są z przyjaznych ciału materiałów. Podobnymi przesłankami kierowałam się również przy wyborze pościeli dla moich córek. 

Dziecięce pościele – piękno i najwyższa jakość 

popularny polski producent pościeli dla dzieciZ racji zbliżających się urodzin moich córek (obydwie urodziły się w listopadzie) postanowiłam, że w ramach prezentu zakupię dla nich pościel. Bardzo zależało mi jednak na tym by pościele te były nie tylko praktyczne i przyjazne ciału, ale również atrakcyjne wizualnie (chciałam by posiadały one typowo dziewczęce, cieszące oko wzory czy grafiki). W celu zakupu prezentów udałam się do dużego sklepu z artykułami do domu, który posiadał w swym asortymencie pościele dedykowane dzieciom. Należy bowiem pamiętać o tym, że zazwyczaj produkowane są one w mniejszych, niestandardowych rozmiarach (140x200cm lub 135x200cm). Ku mojemu pozytywnemu zaskoczeniu okazało się, że popularny polski producent pościeli dla dzieci posiada w swym asortymencie modele z kolorowymi wzorami, które nawiązują bezpośrednio do stylistyki bajek Disneya. Obsługująca mnie ekspedientka zwróciła również moją uwagę na to, że pościele te wykonane są w 100% z przewiewnej, przyjaznej ciału bawełny i posiadają specjalny certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Ponadto zostałam poinformowana o tym, że certyfikat ten jest gwarancją tego, iż produkty włókiennicze, z których wykonany jest dany produkt są wolne od wszelkich substancji szkodliwych oraz potencjalnie szkodliwych, które mogą znajdować się w niektórych materiałach sztucznych lub barwnikach przemysłowych, którymi barwione są niektóre materiały czy tworzywa. Mając gwarancję tego, że wybrane przeze mnie pościele będą w pełni bezpieczne dla moich córek (a konkretnie dla ich delikatnej skóry) zdecydowałam się na zakup dwóch różowych kompletów, które posiadały grafiki ich ulubionych księżniczek. 

Córki bardzo ucieszyły się z zakupionych przeze mnie prezentów, które nie tylko cieszyły ich oko, ale również były przyjazna dla ich ciał. Przewiewna bawełna wysokiej klasy sprawiała, że córki nie pociły się podczas snu, ponadto bardzo dobrze mi się ten materiał prało (pościel nie puszczała koloru podczas prania, nie odbarwiała się więc). Warto przy tym zaznaczyć, że produkty te posiadały również bardzo atrakcyjną, przystępną cenę. W przyszłości więc z całą pewnością, ponownie zdecyduję się na zakup tego produktu.