9 maja, 2021 Rodzina 0

Kupienie wszystkim niezbędnych rzeczy dla dziecka zwykle pochłania sporo czasu, ale jest to bardzo ważne, żeby wszystko mieć gotowe w dniu porodu. Przeważnie mamy kompletują wyprawkę dla malucha jeszcze na kilka miesięcy przed porodem.

Do czego służą pajace niemowlęce?

pajac niemowlęcy 68Moment pojawiania się na świecie dziecka jest magiczną chwilą dla większości mam. Na tą chwilę przygotowują się przez długi czas, ale to ostatnie miesiące są najbardziej pracowite. To właśnie wtedy przyszła mama kupuje mebelki do pokoju dziecka, kupuje smoczki, pościel czy wózek głęboki. Nie obejdzie się także bez ubranek, które muszą być dopasowane do pory roku i wielkości dziecka. Przeważnie noworodki mieszczą się w rozmiarze pięćdziesiąt sześć lub sześćdziesiąt dwa, a niemowlęta dwumiesięczne mogą już nosić rozmiar sześćdziesiąt osiem. Jednak nie jest to regułą, ponieważ maluchy rosną w swoim, indywidualnym tempie. Do codziennego chodzenia najlepsze będą body, natomiast do spania sprawdzi się pajac niemowlęcy 68, który stanowi jednoczęściową piżamę. Pajacyki mają z przodu rozpięcie na całej długości, zaczynając od dekoltu, a kończąc na kostce. Dzięki temu, pajacyków nie trzeba zakładać przez głowę, a jedynie rozpiąć i ułożyć na nich dziecko, a następnie delikatnie włożyć rączki do rękawów, a nóżki do nogawek. Pajacyki są stworzone dla maluchów, które noszą jeszcze pieluszki, zatem mogą w nich spać wszystkie niemowlaki, a także nieco starsze dzieci.  Są przeważnie uszyte z bawełny, która bardzo dobrze się sprawdza.

Alternatywą dla pajacyków mogą być śpioszki, do których trzeba dodatkowo ubierać kaftanik. W takich piżamkach dziecku na pewno będzie wygodnie i miękko, dlatego warto ich mieć choć kilka na zmianę. Pajacyki kupimy już za niecałe dwadzieścia złotych.