18 sierpnia, 2020 Rodzina 0

 

Każde dziecko lubi bawić się w budowanie domku, gotowanie czy sprzątanie. Wynika to z faktu, że dzieci uczą się przez naśladowanie rodziców. Maluchy chcą robić wszystko to co dorośli, dlatego też często bawią się, że prowadzą samochód. W przypadku tej ostatniej zabawy, można są przenieść w realia, gdyż w sklepach z zabawkami znajdziemy nowoczesne auta na akumulator.

Jakie pojazdy podobają się dzieciom?

samochód akumulatorowy dla dzieckaZabawki dla dziecka stanowią źródło niezastąpione źródło informacji o świecie i występujących w nim zależnościach. Dzieci, widząc jaka mama i tata prowadzą samochód, też chcą robić to samo i dlatego budują je w domu ze wszystkich możliwych rzeczy. Jednakże taka zabawa jest niczym w porównaniu z jazdą w samochodzie zabawkowym. Samochód akumulatorowy dla dziecka jest idealnym prezentem na trecie urodziny, ponieważ są one dozwolone od tego wieku. To zaawansowane technologiczne pojazdy, które są dostępne w wersji klasycznych sedanów i aut terenowych. Poza samochodami na akumulator, znajdziemy także motory trzykołowe lub na dwóch szerokich kołach, które działają na identycznej zasadzie. Taka zabawka z pewnością dostarczy maluchom niesamowicie wiele intensywnych wrażeń, ponieważ mogą one samodzielnie nimi jeździć. Bycie niezależnym w tym wieku jest bardzo pożądane przez dzieci, bo do tej pory były prawie zawsze blisko rodziców na spacerze, a teraz mogę się oddalić nawet o kilkanaście metrów. Samochody mają mocne silniki i wydajne akumulatory, które pozwalają na nieprzerwaną zabawę nawet przez kilka godzin, bez konieczności ładowania. Jeżeli chodzi o maksymalną prędkość z jaką mogą jechać, to jest ona dostosowana do wieku i wynosi zaledwie kilka kilometrów na godzinę. Auta z wyglądu do złudzenia przypominają prawdziwe pojazdy i mają bardzo zbliżone do nich wyposażenie w postaci bocznych lusterek, atrapy deski rozdzielczej czy kierownicy z klaksonem.

Zabawa samochodem akumulatorowym jest bezpieczna, ale na początku trzeba dopilnować malucha, aby nauczył się dobrze jeździć. W tym celu poza kierownicą, dziecko musi umieć umiejętnie stosować pedał gazu. Pojazdy celowo nie mają pedału hamulca, aby nie było ryzyka, że pomyli się on dziecku z gazem. Dla zwiększenia kontroli rodziców nad dziećmi w pojazdach, zostały do nich dołączone piloty do zdalnego sterowania.