9 listopada, 2018 Usługi 0

 

Brak miejsc pracy oraz niskie zarobki skłaniają naszych rodaków do wyjazdów za zachodnią granicę. Polacy wyjeżdżają tam głównie do prac sezonowych gdzie pracują fizycznie ale zdarzają się również przypadki wyjazdów na stałe. Kuszące dla nas jest dostatnie życie jakie możemy tam prowadzić z racji o wiele wyższych zarobków niż te, które są oferowane w naszym kraju.

Praca za zachodnią granicą

opiekunka niemcy KatowiceGłównymi miejscami pracy gdzie udają się mieszkańcy naszego kraju są liczne plantacje i uprawy. Polacy wyjeżdżają najczęściej na miesiąc lub dwa by podreperować swój domowy budżet. Takie wyjazdy wpłyną korzystnie na naszą sytuację finansową i pozwolą uregulować długi, spłacić kredyt czy kupić mieszkanie. Krajem gdzie najczęściej wyjeżdżamy są Niemcy. Codziennie granicę z tym krajem przekraczają tysiące Polaków. Oprócz prac związanych ze zbiorami owoców i warzyw Polacy podejmują się opieki nad osobami starszymi. Jest to praca skierowana głównie do kobiet ale oczywiście nie jest to regułą. Popularnym hasłem wpisywanym w okna wyszukiwarek internetowych jest „opiekunka Niemcy Katowice„. Bowiem najwięcej osób podejmujących się tej pracy pochodzi głównie z terenów położonych niedaleko granicy z Niemcami. Dzięki temu zdarza się, że osoby pracujące w Niemczech przyjeżdżają na weekendy do swoich rodzin oraz mogą zrobić zakupy szykując się na kolejny wyjazd. Praca opiekunki nie należy do najłatwiejszych ale z pewnością jest jedną z najbardziej opłacalnych prac podejmowanych za granicą.

Ogólnie rzecz biorąc agencje pracy ciągle poszukują kolejnych osób do opieki nad osobami starszymi. Niemieccy seniorzy doceniają bowiem troskę i opiekuńczość jaką Polacy ich darzą. Opiekunki w Niemczech mają zapewniony dach nad głową oraz najczęściej również pełne wyżywienie. W związku z tym dużo osób decyduje się na podjęcie takiej pracy.