22 kwietnia, 2019 Zakupy i sklepy 0

Przez wiele lat ludzkość wyprodukowała tyle plastiku, że jest on teraz jednym z najniebezpieczniejszych środków jakie zanieczyszczają naszą planetę. Jednak w przeciągu ostatniego czasu wielu z nas dba, by ograniczyć kupowanie nie tylko opakowań plastikowych, ale także toreb i innych tworzyw sztucznych. Coraz większą popularnością cieszą się toby bawełniane, które teraz praktycznie każdy z nas może sam wykonać, a nawet zaprojektować.

Rodzaje torebek bawełnianych

producent toreb bawełnianychWielu z nas używa toreb bawełnianych do pakowania zakupów, czy też przenoszenia różnych rzeczy. Jednak można stosować je również na co dzień zamiast torebek ze skóry, czy innych tworzyw sztucznych. Są one bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie dla pań. Obecnie wyróżniamy kilka rodzajów toreb bawełnianych. Dzielimy je głównie ze względu na materiał, z którego są zrobione. W związku z tym możemy kupić torby wykonane z tkaniny bawełnianej surowej. Produkowane są tylko w kolorze écru, czyli naturalnym. Materiału tego nie barwi się ani nie nie bieli, dlatego musimy uważać przy praniu, ponieważ kiedy włożymy go do pralki może on stracić swój fason. Wyróżniamy również tkaniny bawełniane barwione, które zostały poddane pewnym procesom, które w odpowiedni sposób je ukształciły. Można zatem swobodnie je prasować i prać nie martwiąc się o to, że będą farbować. Producent toreb bawełnianych ma dla nas również inne rozwiązania. Na rynku dostępne są sploty tkanin. Wśród nich znajdziemy splot płócienny inaczej zwany lnianym. Z niego wykonuje się pościele, obrusy, niektóre ubrania jak i również torby. Dużą jego zaletą jest to, że można go stosować dwustronnie. Splot skośny czyli drelichowy jest najczęściej używany do produkcji odzieży roboczej. Z kolei splot panamowy stosuje się przy produkcji grubych tkanin. Torby bawełniane mogą być dobrym rozwiązaniem dla wielu firm, ponieważ będę idealnym nośnikiem reklamy. Można na nich umieszczać nadruk sitodrukowy bądź cyfrowy. Dodatkowo dostosujemy je do najbardziej wymagających klientów. Najlepiej jest wyprodukować kilka rodzajów, które mogą różnić się tylko uchwytem. W związku z tym każdy będzie mógł wybrać to, co będzie dla niego najlepsze.

Wśród toreb bawełnianych możemy wyróżnić także te z długim i krótkim uchem, takie które zostaną uszyte na zamówienie, ale też plecaki. Ich używanie nie tylko jest modne, ale przede wszystkim potrzebne, byśmy nie zanieczyszczali jeszcze bardziej naszej planety, tylko w ten sposób ograniczali produkcję i używanie plastikowych opakowań.