19 maja, 2020 Nauka i Zdrowie 0

 

Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej coraz częściej goszczą w gabinetach kosmetycznych. Terapie anti-aging zapobiegają procesom związanym ze starzeniem skóry, a także poprawiają wygląd. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele preparatów stosowanych w formie iniekcji i podczas zabiegów mezoterapii. Wszystkie wykazują wszechstronne działanie, opóźniają procesy starzenia i i wpływają na odbudowę włókien kolagenowych. Preparaty w formie ampułek posiadają specjalne atesty i certyfikaty umożliwiające stosowanie w profesjonalnych zabiegach kosmetycznych.

Działanie kwasu hialuronowego i bursztynianu sodu

xela redermWiększość z nich powstaje na bazie kwasu hialuronowego i innych substancji czynnych wpływających na procesy zachodzące na poziomie komórkowym w skórze. Wśród licznych kosmetyków na szczególną uwagę zasługuje preparat Xela Rederm, który odpowiedzialny jest za redermalizację skóry. Zawiera w składzie kwas hialuronowy oraz bursztynian sodu. Wpływa na procesy biochemiczne i fizjologiczne w skórze i skutecznie blokuje powstawanie wolnych rodników odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Zapobiega również odwodnieniu skóry, a najlepsze efekty otrzymuje się w zabiegu mezoterapii stosując wysoko stężony produkt Xela. Bursztynian sodu jest składnikiem aktywnym, który wspomaga działanie kwasu hialuronowego odpowiedzialnego za nawilżanie skóry i odpowiednie napięcie. Dzięki podwójnej sile składnika aktywnego i wypełniacza likwidowane są zmiany w postaci zmarszczek, blizn i bruzd, skóra nabiera młodego i zdrowego wyglądu, jest odpowiednio nawilżona i napięta. Efektem zabiegu jest także lifting. Najczęściej preparaty podaje się w okolicę ust, gdzie występują drobne zmarszczki, na czoło oraz w okolice oczu i policzek. Preparat usuwa także przebarwienia i wiotkość skóry oraz patologiczne zmiany wywołane czynnikami środowiskowymi i paleniem papierosów. Zabieg trwa zaledwie kilkanaście minut, a preparat podawany jest cienką igłą śródskórnie. Nie wymaga dodatkowego znieczulenia, jednak dla osób bardzo wrażliwych istnieje możliwość zastosowania miejscowo kremu znieczulającego. Preparat Xela to jedyny na rynku produkt wpływający na procesy metaboliczne w skórze. Dzięki aplikacji dochodzi do zwiększenia energii fibroblastach skóry, poprawia się oddychanie na poziomie komórkowym, włókna kolagenowe szybciej się regenerują i dochodzi do szybszej syntezy elastyny i białek. Poprawia także krążenie, dzięki temu skóra jest lepiej odżywiona. Wzmacnia się bariera ochronna przed uszkodzeniami i czynnikami szkodliwymi.

Zabiegi mogą być stosowane profilaktycznie po 25 roku życia. Wówczas stosuje się preparaty z mniejszym stężeniem bursztynianu i kwasu hialuronowego. Najczęściej zabiegi dedykowane są cerom dojrzałym wymagającym rewitalizacji, odpowiedniego nawilżenia i odżywienia, a także redukcji zmian wywołanych procesami starzenia skóry. Przy zaawansowanych zmianach związanych z wiekiem dochodzi do korekcji głębokich zmarszczek, a także zmniejszenia bruzd w okolicy ust i nosa. Cena zabiegu uzależniona jest od stężenia preparatu i najczęściej kosztuje około 600 zł za ml. Najlepiej zabieg wykonywać systematycznie, co kilka miesięcy, celem osiągnięcia najlepszych rezultatów. Redermalizacja skóry ma ogromny wpływ na jej wygląd i pozwala zachować młodą i zdrową cerę pozbawioną zmarszczek.

Więcej o preparatach stosowanych podczas zabiegów jest na: https://dermafillers.pl/