10 lutego, 2019 Zdrowie i dieta 0

Zbliża się długi weekend majowy. Każdy z nas ma wiele planów na te dni, my również je mamy. Zaplanowaliśmy sobie taki piknik w parku. Tam wiele rodzin zawsze w ciepłe dni jeździ do parku na piknik. Już biliśmy na kilku takich piknikach, ale nigdy nie jest nam dużo. Zawsze lubimy sobie posiedzieć w parku i popatrzeć na okolicę i przy okazji coś zjeść.

Dobre potrawy na piknik rodzinny

Menu piknikowePiknik jest formą spędzania wolnego czasu, najlepiej z kimś bliskim. Ja zawsze wybieram się na piknik z moim mężem i dziećmi. Mamy swoje ulubione miejsce w parku i zawsze tam się rozkładamy. Nikt tam nie zajmuje miejsca w chwili gdy my tam chcemy się rozłożyć. W końcu park jest duży i każdy gdzieś ma swoje miejsce na piknik. Zawsze sobie coś jemy i potem bawimy się z dziećmi. Zabieramy jeszcze ze sobą naszego psa, on też zawsze ma okazję sobie pobiegać. Główną kwestią  pikniku jest jedzenie i spędzanie czasu wolnego z innymi. Co do jedzenia, to trzeba je najpierw przygotować, by móc je potem zjeść na tym pikniku. Menu piknikowe musi być starannie dobrane, tak by wszyscy wszystko zjedli. Dlatego jest ważne by przygotować takie jedzenie by wszystkim pasowało i smakowało. Ja zawsze  szykuję owoce i kanapki. Do tego jakieś sałatki i coś słodkiego zawsze musi być. Ważne by potrawy na piknik były świeże i szybkie w przygotowaniu. Zawsze jak mamy zamiar wybrać się na piknik to dzień wcześniej robimy zakupy.

Bardzo wile osób jeździ na pikniki. Kto nie lubi tak spędzać czas wolny? Najlepiej jak spędza się go ze swoją rodziną, ja zawsze jadę na piknik z mężem i dziećmi. Ale najpierw to ja musze przygotować jedzenie na piknik. Nasze menu jest dość proste, im prostsze tym lepiej, to pewność, że wszystko zostanie zjedzone przez wszystkich obecnych na pikniku.